- CRUSTER® (6,7 KW): takapolttimesta ylälämpöön: keramiikkapoltin huolehtii 800 °C:n infrapunaylälämmöstä grillissä portaattomasti säädettävällä korkeudella ja kallistuskulmalla
- 800 °C:n TURBO ZONE™ (4,6 kW) infrapuna verkolla; saavuttaa erittäin nopeasti erittäin korkean lämpötilan voimakasta grillausta varten
- HEAT RANGE™: tasaiset lämpötilat matalalla ja korkealla lämpötilalla kypsentämiseen
- SWITCH GRID™: emaloitu valurautaritilä monipuolisilla grillausmahdollisuuksilla
Cruster
Turbo Zone
Heat Range
Simple Clean
Switch Grid
Video
Yhdellä silmäyksellä
CRUSTER® (6,7 KW): takapolttimesta ylälämpöön: keramiikkapoltin huolehtii 800 °C:n infrapunaylälämmöstä grillissä portaattomasti säädettävällä korkeudella ja kallistuskulmalla
800 °C:n TURBO ZONE™ infrapunaverkolla: saavuttaa erittäin nopeasti erittäin korkean lämpötilan voimakasta grillausta varten
HEAT RANGE™: tasaiset lämpötilat matalalla ja korkealla lämpötilalla kypsentämiseen
SWITCH GRID™: emaloitu valurautaritilä monipuolisilla grillausmahdollisuuksilla
kaksiosainen, ruostumattomasta teräksestä valmistettu lämpimänäpitoritilä pitää valmiit grilliruoat lämpiminä
3 ruostumatonta teräspoltinta voimakkaaseen suoraan ja epäsuoraan grillaukseen
Puhdistus oder Siivous
SIMPLE CLEAN™: helppo puhdistaa polttokammion ruostumattomasta teräksestä valmistettujen ilman työkaluja irrotettavien osien ansiosta
2 ruostumattomasta teräksestä valmistettua, edestä irrotettavaa rasvalaatikkoa helpottaa puhdistusta
Turvallisuus
11 kg:n kaasupulloa saa säilyttää alakaapissa käytön aikana
säätimeen integroitu paristoton pietsosytytin mahdollistaa turvallisen sytytyksen
ruostumattomasta teräksestä valmistetut liekkisuojat suojaavat polttimia ja optimoivat lämmönjakautumisen
jalkojen korkeutta voidaan säätää mukavasti alakaapin sisäpuolelta lattian epätasaisuuksien tasoittamiseksi
Materiaali
laadukkaat alumiinivaletut sivuosat polttokammiossa
emaloidusta teräksestä valmistettu tilava grillikupu integroidulla lämpömittarilla
ruostumattomasta teräksestä valmistetut sivutasot ja käyttöpaneeli
Tekniset tiedot
| tuotenumero.: | 8609 |
|---|---|
| kokonaisteho: | 24,9 kW |
| ruostumaton teräspoltin: | 2 x 4,2 / 1 x 4,6 |
| sivukeitin: | 0,66 - 5,2 |
| CRUSTER®: | 6,7 kW |
| 800 °C TURBO ZONE™: | kyllä |
| HEAT RANGE™: | kyllä |
| SIMPLE CLEAN™: | kyllä |
| slider-grilliritilä: | kyllä |
| SWITCH GRID™: | kyllä |
| grillikupu: | kaksoisseinäinen, emaloitu teräs / alumiinivalu |
| polttokammio: | ruostumaton teräs / alumiinivalu |
| sytytys: | pietso |
| grillausalue: | 68 x 49,5 cm / 3 366 cm² |
| grilliritilä: | emaloitu valu / jaettu neljään osaan |
| kaasupullo varastoitavissa (maks.): | 11 kg |
| työskentelykorkeus: | 93 cm |
| mitat koottuna: | L 147 x S 69,5 x K 121 cm |
| paino: | 72 kg |
| letku ja paineensäädin 30 mbar: | Yksinoikeudella |