- 800 °C:n TURBO ZONE™ (4,2 kW) infrapuna verkolla: saavuttaa erittäin nopeasti erittäin korkean lämpötilan voimakasta grillausta varten
- HEAT RANGE™: tasaiset lämpötilat matalalla ja korkealla lämpötilalla kypsentämiseen
- SWITCH GRID™: emaloitu valurautaritilä monipuolisilla grillausmahdollisuuksilla
- säädettävä infrapunatakapoltin (3,5 kW): mehukkaan rapealle lihalle grillivartaasta
KANSAS II PRO -sarjan avulla loistat jokaisessa grillauskilpailussa: The winner grills it all. Ruostumattomasta teräksestä valmistettu HEAT RANGE™ -poltinjärjestelmä takaa optimaalisen lämmönjakautumisen aina reunoille asti. Se vakuuttaa paistotilan mahtavalla lämpötila-alueella aina tasaisesta 80 °C:sta paahtavan kuumaan 400 °C:seen grilliritilällä. Grillikuvun alumiinivaletut sivupaneelit takaavat erinomaisen vakauden ja kestävyyden. Ja koska mestarit tavoittelevat aina vielä parastakin parempaa, KANSAS II PRO -sarja tarjoaa myös muita mestarillisia ominaisuuksia: SWITCH GRID™ -ritilä ja Enders TURBO ZONE™ tarjoavat luovuudellesi täydellisen pelivaran. Ja kun olet luonut todellisen makujen ilotulituksen, puhdistat grillisi helposti, nopeasti ja vaivattomasti SIMPLE CLEAN™ -järjestelmällämme.
Turbo Zone
Heat Range
Simple Clean
Switch Grid
Video
Yhdellä silmäyksellä
800 °C:n TURBO ZONE™ infrapuna verkolla: saavuttaa erittäin nopeasti erittäin korkean lämpötilan voimakasta grillausta varten
HEAT RANGE™: tasaiset lämpötilat matalalla ja korkealla lämpötilalla kypsentämiseen
SWITCH GRID™: emaloitu valurautaritilä monipuolisilla grillausmahdollisuuksilla
säädettävä infrapunatakapoltin mehukkaan rapeaan lihaan vartaasta
sivukeitin lisukkeiden valmistamiseen, suljettuna käytettävissä myös laskutilana
suuri ruostumattomasta teräksestä valmistettu lämpimänäpitoritilä pitää valmiit grilliruoat lämpiminä
4 ruostumatonta teräspoltinta voimakkaaseen suoraan ja epäsuoraan grillaukseen
kuumuuden kestävä ikkuna takaa vapaan näkymän grilliruokiin
Puhdistus oder Siivous
SIMPLE CLEAN™: helppo puhdistaa polttokammion ruostumattomasta teräksestä valmistettujen ilman työkaluja irrotettavien osien ansiosta
2 ruostumattomasta teräksestä valmistettua, edestä irrotettavaa rasvalaatikkoa helpottaa puhdistusta
sivutasoon on integroitu käytännöllinen pesuallas ja leikkuulauta
Turvallisuus
11 kg:n kaasupulloa saa säilyttää alakaapissa käytön aikana
säätimeen integroitu paristoton pietsosytytin mahdollistaa turvallisen sytytyksen
ruostumattomasta teräksestä valmistetut liekkisuojat suojaavat polttimia ja optimoivat lämmönjakautumisen
sisältää letkunrikkoutumissuojalla (EFV) varustetun paineensäätimen ja letkun lisäturvallisuutta varten
Materiaali
grillikuvussa laadukkaat alumiinivaletut sivuosat
ruostumattomasta teräksestä valmistettu tilava grillikupu integroidulla lämpömittarilla
kaikki polttokammion osat ruostumatonta terästä
ruostumattomasta teräksestä valmistetut käyttöpaneeli, sivutasot ja neljä kaksoisseinäistä, ovellista alakaappia
integroitu pullonavaaja ruostumatonta terästä
muovinen leikkuulauta
Tekniset tiedot
| tuotenumero.: | 871433 |
|---|---|
| kokonaisteho: | 22,3 kW |
| ruostumaton teräspoltin: | 3 x 3,7 kW / 1 x 4,2 kW |
| sivukeitin: | 3,5 kW |
| infrapunatakapoltin: | 3,5 kW |
| 800 °C TURBO ZONE™: | kyllä |
| HEAT RANGE™: | kyllä |
| SIMPLE CLEAN™: | kyllä |
| SWITCH GRID™: | kyllä |
| grillikupu: | kaksoisseinäinen, ruostumaton teräs / alumiinivalu |
| ikkuna: | kyllä |
| polttokammio: | ruostumaton teräs |
| sytytys: | pietso |
| grillausalue: | 70 x 45 / 3 150 cm² |
| grilliritilä: | emaloitu valurautaritilä |
| kaasupullo varastoitavissa (maks.): | 11 kg |
| työskentelykorkeus: | 89 cm |
| mitat koottuna: | L 153 x S 64 x K 118 cm |
| paino: | 80 kg |
| letku ja paineensäädin 30 mbar: | Yksinoikeudella |