- CRUSTER® (6,7 KW): takapolttimesta ylälämpöön: keramiikkapoltin huolehtii 800 °C:n infrapunaylälämmöstä grillissä portaattomasti säädettävällä kallistuskulmalla
- 800 °C:n TURBO ZONE™ (4,2 kW) infrapunaverkolla; saavuttaa erittäin nopeasti erittäin korkean lämpötilan voimakasta grillausta varten
- HEAT RANGE™: tasaiset lämpötilat matalalla ja korkealla lämpötilalla kypsentämiseen
- SWITCH GRID™: massiivinen, emaloitu valurautaritilä monipuolisilla grillausmahdollisuuksilla
UNIQ®-sarja saa grillauksen ystävät tuulettamaan: kaksi mallia, jotka loistavat suorituskyvyllä ja mukavuudella ja joita on vaikea vastustaa! Puhutaanpa ensin CRUSTER®-polttimesta. sen säädettävä kallistuskulma ja vaikuttava 800 °C:n infrapunalämpö takaavat upeat pihvit, rapeat pizzat tai jopa hienot jälkiruoat, kuten crème brûléen – aika kuumaa, eikö? Infrapunaverkollinen TURBO ZONE™ puolestaan puskee lämpöä alhaalta käsin saavuttaen äärimmäiset lämpötilat ennätysajassa. Täydellinen voimakkaaseen paistamiseen ja vastustamattomiin grilliraitoihin! Emaloitu SWITCH GRID™ -valurautaritilä tarjoaa sinulle kaikki grillausmahdollisuudet, joita vain voit toivoa, ja SIMPLE CLEAN™ -toiminnon ansiosta myös puhdistus on rentoa. Jotta homma pysyy hygieenisenä, sivupöydässä on GN 1/2 -säiliö, joka pitää grillattavat ruoat tuoreina, kunnes ne ovat valmiita siirtymään ritilälle. Säiliön kantena toimii kestävä, bambusta valmistettu leikkuulauta: hygieeninen valmistusalusta suoraan grillin vieressä – täydellinen yhdistelmä todellista mukavuutta ja grillimestarin tunnetta.
Cruster
Turbo Zone
Heat Range
Simple Clean
Switch Grid
Video
Yhdellä silmäyksellä
CRUSTER® (6,7 KW): takapolttimesta ylälämpöön: keramiikkapoltin huolehtii 800 °C:n infrapunaylälämmöstä grillissä portaattomasti säädettävällä kallistuskulmalla
800 °C:n TURBO ZONE™ infrapunaverkolla: saavuttaa erittäin nopeasti erittäin korkean lämpötilan voimakasta grillausta varten
HEAT RANGE™: tasaiset lämpötilat matalalla ja korkealla lämpötilalla kypsentämiseen
SWITCH GRID™: emaloitu valurautaritilä monipuolisilla grillausmahdollisuuksilla
ruostumattomasta teräksestä valmistettu lämpimänäpitoritilä pitää valmiit grilliruoat lämpiminä
3 ruostumatonta teräspoltinta voimakkaaseen suoraan ja epäsuoraan grillaukseen
moniportaiset kaasuhanat polttimien tehon tarkkaan säätämiseen
Puhdistus oder Siivous
SIMPLE CLEAN™: helppo puhdistaa polttokammion ruostumattomasta teräksestä valmistettujen ilman työkaluja irrotettavien osien ansiosta
2 ruostumattomasta teräksestä valmistettua, edestä irrotettavaa rasvalaatikkoa helpottaa puhdistusta
Turvallisuus
11 kg:n kaasupulloa saa säilyttää alakaapissa käytön aikana
säätimeen integroitu paristoton pietsosytytin mahdollistaa turvallisen sytytyksen
ruostumattomasta teräksestä valmistetut liekkisuojat suojaavat polttimia ja optimoivat lämmönjakautumisen
sisältää letkunrikkoutumissuojalla (EFV) varustetun paineensäätimen ja letkun lisäturvallisuutta varten
Materiaali
laadukkaat alumiinivaletut sivuosat polttokammiossa
emaloidusta teräksestä valmistettu tilava grillikupu integroidulla lämpömittarilla
ruostumattomasta teräksestä valmistetut sivutasot ja käyttöpaneeli
Tekniset tiedot
| tuotenumero.: | 870033 |
|---|---|
| kokonaisteho: | 21,8 kW |
| ruostumaton teräspoltin: | 2 x 3,7 / 1 x 4,2 |
| sivukeitin: | 3,5 kW |
| CRUSTER®: | 6,7 kW |
| 800 °C TURBO ZONE™: | kyllä |
| HEAT RANGE™: | kyllä |
| SIMPLE CLEAN™: | kyllä |
| SWITCH GRID™: | kyllä |
| grillikupu: | kaksoisseinäinen, emaloitu teräs / alumiinivalu |
| polttokammio: | ruostumaton teräs / alumiinivalu |
| sytytys: | pietso |
| grillausalue: | 63 x 45 / 2 835 cm² |
| grilliritilä: | emaloitu valu, jaettu kolmeen osaan |
| kaasupullo varastoitavissa (maks.): | 11 kg |
| työskentelykorkeus: | 90 cm |
| mitat koottuna: | L 145 x S 65,5 x K 120 cm |
| paino: | 58 kg |
| letku ja paineensäädin 30 mbar: | Yksinoikeudella |