#210433
Explorer II
Caravan
- 2 ruostumatonta teräspoltinta voimakkaaseen suoraan ja epäsuoraan grillaukseen, keittämiseen ja paistamiseen
- ruostumaton teräsritilä tasaiseen lämmönjakautumiseen ja helppoon puhdistukseen
- kupu jauhemaalattua terästä
- irrotettavat, ruostumattomasta teräksestä valmistetut kattilapidikkeet turvalliseen ruoanlaittoon ja helppoon puhdistukseen
GRILL TO GO MAKUSEIKKAILUIHIN
EXPLORER II vie sinut ulkoilmaruokailun huipulle – täysin ilman vuorikiipeilyä! Kahdella itsenäisesti säädettävällä, ruostumattomasta teräksestä valmistetulla polttimella se nostaa grillausnautinnon uudelle tasolle, ilman korkean paikan kammoa. Haluatpa sitten grillata suoraan tai kypsentää epäsuorasti: kaksiosainen ruostumattomasta teräksestä valmistettu ritilä ja sen alla olevat kattilapidikkeet tarjoavat sinulle täyden joustavuuden. Näin voit paistaa kuumalla lämmöllä ja samalla kypsentää vaivattomasti – täydellinen ratkaisu jokaiseen ulkoilmaseikkailuun. EXPLORER II -grillin kestävä teräksinen kupu ja polttokammio takaavat pitkän käyttöiän, kun taas vapaaehtoisesti kiinnitettävät jalat antavat sinulle valinnanvapauden: voit valita pienen ja kompaktin tai kurottaa korkeuksiin pitkillä jaloilla. EXPLORER II -grillin avulla päätät itse, miten valloitat grillauksen huipun! Kaasupullo tai kierreventtiilinen kaasupatruuna – tämä monipuolinen laite mukautuu tarpeisiisi. EXPLORER II: kompakti, mobiili ja täydellinen kumppani rajattomaan grillausnautintoon.
EXPLORER II vie sinut ulkoilmaruokailun huipulle – täysin ilman vuorikiipeilyä! Kahdella itsenäisesti säädettävällä, ruostumattomasta teräksestä valmistetulla polttimella se nostaa grillausnautinnon uudelle tasolle, ilman korkean paikan kammoa. Haluatpa sitten grillata suoraan tai kypsentää epäsuorasti: kaksiosainen ruostumattomasta teräksestä valmistettu ritilä ja sen alla olevat kattilapidikkeet tarjoavat sinulle täyden joustavuuden. Näin voit paistaa kuumalla lämmöllä ja samalla kypsentää vaivattomasti – täydellinen ratkaisu jokaiseen ulkoilmaseikkailuun. EXPLORER II -grillin kestävä teräksinen kupu ja polttokammio takaavat pitkän käyttöiän, kun taas vapaaehtoisesti kiinnitettävät jalat antavat sinulle valinnanvapauden: voit valita pienen ja kompaktin tai kurottaa korkeuksiin pitkillä jaloilla. EXPLORER II -grillin avulla päätät itse, miten valloitat grillauksen huipun! Kaasupullo tai kierreventtiilinen kaasupatruuna – tämä monipuolinen laite mukautuu tarpeisiisi. EXPLORER II: kompakti, mobiili ja täydellinen kumppani rajattomaan grillausnautintoon.
Yhdellä silmäyksellä
ruostumaton teräsritilä integroiduilla liekkisuojilla
irrotettavat ruostumattomasta teräksestä valmistetut kattilapidikkeet turvalliseen ruoanlaittoon ja helppoon puhdistukseen
3 erilaista kypsennystoimintoa: grillaus, keittäminen ja paistaminen
voidaan käyttää pöytämallina tai seisovana mallina
Puhdistus oder Siivous
irrotettavat, ruostumattomasta teräksestä valmistetut kattilapidikkeet turvalliseen ruoanlaittoon ja helppoon puhdistukseen
irrotettava rasva-astia helppoa ja nopeaa puhdistusta varten
Turvallisuus
käyttö kaasupullolla tai kierreventtiilisellä kaasupatruunalla (sisältää letkun ja säätimen kaasupullon kanssa käyttöä varten)
Materiaali
kestävä kuori pitkäikäistä ja kevyttä alumiinivalua
integroidulla lämpömittarilla varustettu kupu jauhemaalattua terästä
Tekniset tiedot
| tuotenumero.: | 210433 |
|---|---|
| kokonaisteho: | 4,4 kW |
| ruostumaton teräspoltin: | 2 x 2,2 kW |
| grillikupu: | jauhemaalattu teräs |
| lämpömittari: | kyllä |
| kuori: | jauhemaalattu alumiinivalu |
| sytytys: | pietso |
| grillausalue: | 49 x 32 cm / 1 568 cm² |
| grilliritilä: | ruostumaton teräsritilä / jaettu kahteen osaan |
| irrotettavat kattilaritilät: | kyllä |
| seisovan grillin työskentelykorkeus: | 67 cm |
| pöytägrillin työskentelykorkeus: | 27 cm |
| seisovan grillin mitat koottuna: | L 60 x S 48 x K 78 cm |
| pöytägrillin mitat koottuna: | L 60 x S 42 x K 36 cm |
| paino: | 9 kg |
| käyttö: | kaasupullo tai kierreventtiilinen kaasupatruuna |
| letku ja paineensäädin 30 mbar: | Yksinoikeudella |