#210430
Explorer II
Caravan
- 2 continuously adjustable stainless steel burners for powerful direct and indirect barbecuing / baking
- Stainless steel grate with integrated flame tamers
- Cooking lid made of powder-coated steel
- Removable stainless steel pot racks for safe cooking and easy cleaning
Yhdellä silmäyksellä
Stainless steel grate with integrated flame tamers
2 stainless steel burners for powerful direct and indirect grilling - ideal for camping
Puhdistus oder Siivous
Removable stainless steel pot racks for safe cooking and easy cleaning
Turvallisuus
30 mbar connection for the external gas socket on caravans
Materiaali
Sturdy housing made, out of steel with powder coating, with an integrated thermometer
Tekniset tiedot
| tuotenumero.: | 210430 |
|---|---|
| kokonaisteho: | 4,4 kW |
| ruostumaton teräspoltin: | 2 x 2,2 kW |
| grillikupu: | jauhemaalattu teräs |
| lämpömittari: | kyllä |
| kuori: | jauhemaalattu alumiinivalu |
| sytytys: | pietso |
| grillausalue: | 49 x 32 cm / 1 568 cm² |
| grilliritilä: | ruostumaton teräsritilä / jaettu kahteen osaan |
| irrotettavat kattilaritilät: | kyllä |
| seisovan grillin työskentelykorkeus: | 67 cm |
| pöytägrillin työskentelykorkeus: | 27 cm |
| seisovan grillin mitat koottuna: | L 60 x S 48 x K 78 cm |
| pöytägrillin mitat koottuna: | L 60 x S 42 x K 36 cm |
| paino: | 9 kg |
| käyttö: | liitäntä ulkoiseen kaasupistorasiaan |
| letku ja paineensäädin 30 mbar: | 150 cm Caravan-letku |