- 800 °C:n TURBO ZONE™ (4 kW) infrapuna verkolla; saavuttaa erittäin nopeasti erittäin korkean lämpötilan voimakasta grillausta varten
- SWITCH GRID™: emaloitu valurautaritilä monipuolisilla grillausmahdollisuuksilla
- 11 kg:n kaasupullo saa olla alakaapissa käytön aikana
- taitettavat sivutasot grillin tilaa säästävään säilytykseen
Kaikki samassa paketissa. CHICAGO NEXT -sarjan grillit ovat monipuolisia grillauslaitteita, joilla voit nauttia herkullisista ruoista. 4 R Turbo -mallissa on tietysti emaloitu valurautaritilä, jonka alla oleva TURBO ZONE™ kuumentaa grillauspinnan huippulämpötilaan turbovauhdilla. Pientä ”jäähdytystä” puolestaan tarjoaa ruostumattomasta teräksestä valmistettu lämpimänäpitoritilä. Grillrounderin täydentää alas taitettavat sivutasot sekä SWITCH GRID™ -järjestelmä, joka mahdollistaa sear grate -grilliritilän, pizzakiven, pannun, siipikarjapaistimen tai valurautapadan käytön.
Turbo Zone
Switch Grid
Yhdellä silmäyksellä
800 °C:n TURBO ZONE™ infrapuna verkolla: kuumentaa ritilän nopeasti erittäin korkeaan lämpötilaan voimakasta grillausta varten
SWITCH GRID™: emaloitu valurautaritilä monipuolisilla grillausmahdollisuuksilla
suuri, ruostumattomasta teräksestä valmistettu lämpimänäpitoritilä pitää valmiit grilliruoat lämpiminä
4 ruostumatonta teräspoltinta voimakkaaseen suoraan ja epäsuoraan grillaukseen
Puhdistus oder Siivous
irrotettava rasva-astia rasvankeruusäiliöllä helppoa puhdistusta varten
moniosainen grilliritilä on helppo irrottaa ja puhdistaa
Turvallisuus
11 kg:n kaasupulloa saa säilyttää alakaapissa käytön aikana
paristoton pietsosytytin mahdollistaa turvallisen sytytyksen
liekkisuojat suojaavat polttimia ja optimoivat lämmönjakautumisen
sisältää letkunrikkoutumissuojalla (EFV) varustetun paineensäätimen ja letkun lisäturvallisuutta varten
Materiaali
ruostumattomasta teräksestä valmistettu tilava grillikupu integroidulla lämpömittarilla
polttokammio emaloitua terästä
jauhemaalatusta teräksestä valmistetut taitettavat sivutasot
Tekniset tiedot
| tuotenumero.: | 89366 |
|---|---|
| kokonaisteho: | 13 kW |
| ruostumaton teräspoltin: | 3 x 3 kW / 1 x 4 kW |
| 800 °C TURBO ZONE™: | kyllä |
| SWITCH GRID™: | kyllä |
| grillikupu: | kaksoisseinäinen, ruostumaton teräs / jauhemaalattu teräs |
| polttokammio: | emaloitu teräs |
| sytytys: | pietso |
| grillausalue: | 71 x 42 cm / 2 982 cm² |
| grilliritilä: | emaloitu valurautaritilä |
| kaasupullo varastoitavissa (maks.): | 11 kg |
| työskentelykorkeus: | 85 cm |
| mitat koottuna: | L 134,5 x S 51 x K 108 cm |
| mitat koottuna, kun sivutasot on taitettu alas: | L 119 x S 51 x K 108 cm |
| paino: | 39 kg |
| letku ja paineensäädin 50 mbar: | sisältyy |