- 3 ruostumatonta teräspoltinta voimakkaaseen suoraan ja epäsuoraan grillaukseen ja paistamiseen
- emaloitu valurautaritilä tasaiseen lämmönjakautumiseen
- 11 kg:n kaasupullo saa olla alakaapissa käytön aikana
- taitettavat sivutasot grillin tilaa säästävään säilytykseen
Kaikki samassa paketissa. CHICAGO NEXT -sarjan grillit ovat monipuolisia grillauslaitteita, joilla voit nauttia herkullisista ruoista. Chicago 3 -mallissa on tietysti emaloitu valurautaritilä, joka huolehtii lämmönvarauskyvyllään erinomaisista grillauselämyksistä ja mahtavista grilliraidoista. Pientä ”jäähdytystä” puolestaan tarjoaa ruostumattomasta teräksestä valmistettu lämpimänäpitoritilä. Grillrounderin täydentää alas taitettavat sivutasot, jotka mahdollistavat grillin tilaa säästävän säilytyksen.
Yhdellä silmäyksellä
emaloidusta valuraudasta valmistettu grilliritilä tasaiseen lämmönjakautumiseen ja erinomaisiin grillaustuloksiin
suuri, ruostumattomasta teräksestä valmistettu lämpimänäpitoritilä pitää valmiit grilliruoat lämpiminä
3 ruostumatonta teräspoltinta voimakkaaseen suoraan ja epäsuoraan grillaukseen
Puhdistus oder Siivous
irrotettava rasva-astia rasvankeruusäiliöllä helppoa puhdistusta varten
moniosainen grilliritilä on helppo irrottaa ja puhdistaa
Turvallisuus
11 kg:n kaasupulloa saa säilyttää alakaapissa käytön aikana
paristoton pietsosytytin mahdollistaa turvallisen sytytyksen
liekkisuojat suojaavat polttimia ja optimoivat lämmönjakautumisen
sisältää letkunrikkoutumissuojalla (EFV) varustetun paineensäätimen ja letkun lisäturvallisuutta varten
Materiaali
ruostumattomasta teräksestä valmistettu tilava grillikupu integroidulla lämpömittarilla
polttokammio emaloitua terästä
jauhemaalatusta teräksestä valmistetut taitettavat sivutasot
Tekniset tiedot
| tuotenumero.: | 89396 |
|---|---|
| kokonaisteho: | 9,6 kW |
| ruostumaton teräspoltin: | 3 x 3,2 kW |
| grillikupu: | kaksoisseinäinen, ruostumaton teräs / jauhemaalattu teräs |
| polttokammio: | emaloitu teräs |
| sytytys: | pietso |
| grillausalue: | 62 x 42 cm / 2 600 cm² |
| grilliritilä: | emaloitu valurautaritilä |
| kaasupullo varastoitavissa (maks.): | 11 kg |
| työskentelykorkeus: | 85 cm |
| mitat koottuna: | L 124 x S 51 x K 108 cm |
| mitat koottuna, kun sivutasot on taitettu alas: | L 92 x S 51 x K 108 cm |
| paino: | 33,5 kg |
| letku ja paineensäädin 30 mbar: | Yksinoikeudella |