- kaksinkertainen 800 °C:n TURBO ZONE™ (kukin 4,0 kW) infrapunaverkolla; kuumentaa ritilän nopeasti erittäin korkeaan lämpötilaan voimakasta grillausta varten
- SWITCH GRID™: emaloitu valurautaritilä monipuolisilla grillausmahdollisuuksilla
- infrapunatakapoltin (3,5 KW) & sivukeitin (2,9 kW)
- 6 ruostumatonta teräspoltinta voimakkaaseen suoraan ja epäsuoraan grillaukseen ja paistamiseen
HYDE®-sarjasta löydät kaiken, mitä tarvitset seuraaviin grillijuhliisi. HYDE® 6 on täydellinen valinta suuriin grillijuhliin perheen ja ystävien kanssa. Tämä grilli tuo varusteet ja tehon jokaiseen puutarhaan! Voimakas paistaminen onnistuu käden käänteessä kaksinkertaisella 800 °C:n TURBO ZONE™ -alueella ja infrapunaverkolla. Infrapunatakapoltin takaa mehevän ja rapean grilliruoan vartaasta. SWITCH GRID™ -valurautaritilä ja kätevä sivukeitin antavat sinulle vapauden grillata mitä ikinä haluatkaan. Lisäksi ikkuna antaa sinulle aina täydellisen näkymän grilliruokiin. HYDE® 6 -malli vakuuttaa myös tilavalla alakaapilla, jossa on laatikot tarvikkeille. HYDE®-sarja – kaikille, jotka eivät halua tehdä kompromisseja grillatessaan ja etsivät täydellistä varustelua.
Turbo Zone
Switch Grid
Video
Yhdellä silmäyksellä
kaksinkertainen 800 °C:n TURBO ZONE™ infrapunaverkolla: kuumentaa ritilän nopeasti erittäin korkeaan lämpötilaan voimakasta grillausta varten
infrapunatakapoltin mehukkaan rapeaan lihaan vartaasta
sivukeitin lisukkeiden valmistamiseen, suljettuna käytettävissä myös laskutilana
suuri ruostumattomasta teräksestä valmistettu lämpimänäpitoritilä pitää valmiit grilliruoat lämpiminä
6 ruostumatonta teräspoltinta voimakkaaseen suoraan ja epäsuoraan grillaukseen ja paistamiseen
Puhdistus oder Siivous
irrotettava rasva-astia rasvankeruusäiliöllä helppoa puhdistusta varten
moniosainen grilliritilä on helppo irrottaa ja puhdistaa
Turvallisuus
11 kg:n kaasupulloa saa säilyttää alakaapissa käytön aikana
säätimeen integroitu paristoton pietsosytytin mahdollistaa turvallisen sytytyksen
liekkisuojat suojaavat polttimia ja optimoivat lämmönjakautumisen
sisältää paineensäätimen ja letkun lisäturvallisuutta varten
Materiaali
tilava kaksoisseinäinen kupu integroidulla lämpömittarilla
ikkuna takaa vapaan näkymän grilliruokaan
taitettava sivutaso grillin tilaa säästävään säilytykseen
alakaappi kahdella laatikolla ja yhdellä kaapilla grillausvälineiden säilytykseen
Tekniset tiedot
| tuotenumero.: | 804433 |
|---|---|
| kokonaisteho: | 26.4 |
| ruostumaton teräspoltin: | 4 x 3,0 kW / 2 x 4,0 kW |
| sivukeitin: | 2,9 kW |
| infrapunatakapoltin: | 3,5 kW |
| 800 °C TURBO ZONE™: | kyllä |
| SWITCH GRID™: | kyllä |
| grillikupu: | kaksoisseinäinen, jauhemaalattu teräs |
| ikkuna: | kyllä |
| polttokammio: | emaloitu teräs |
| sytytys: | pietso |
| grillausalue: | 96 x 42 cm / 4 032 cm² |
| grilliritilä: | emaloitu valurautaritilä |
| kaasupullo varastoitavissa (maks.): | 11 kg |
| työskentelykorkeus: | 91 cm |
| mitat koottuna: | L 168 x S 56 x K 117 cm |
| mitat koottuna, kun sivutasot on taitettu alas: | L 146 x S 56 x K 117 cm |
| paino: | 71 kg |
| letku ja paineensäädin 30 mbar: | Yksinoikeudella |