- 800 °C TURBO ZONE™ (4,2 kW) med infrarødt net: opnår ekstra høje temperaturer til lynhurtig stegning
- HEAT RANGE™: konstante temperaturer til madlavning ved lav og høj temperatur
- SWITCH GRID™: emaljeret støbejernsrist med alsidige grillmuligheder
- Justerbar infrarød bagbrænder (3,5 kW): For saftigt og sprødt kød fra rotisserien.
Med KANSAS II PRO-serien vil du sejre ved enhver grillfest: Vinderen griller det hele. Brænderarkitekturen i rustfrit stål, HEAT RANGE™, sikrer optimal varmefordeling helt ud til kanterne. Inde i grillkammeret leverer den et ensartet temperaturområde fra behagelige 80°C til flammende 400°C ved grillristen. Sidepanelerne i støbt aluminium på låget giver enestående stabilitet og holdbarhed. Og fordi kun det bedste er godt nok til grillmestre, kan KANSAS II PRO-serien prale af endnu flere topfunktioner: SWITCH GRID™ grillristen og Enders TURBO ZONE™ giver dig det perfekte spillerum til dine kulinariske kreationer. Og når du har sluppet et sandt kulinarisk fyrværkeri løs, er rengøringen af din grill hurtig, nem og problemfri med vores SIMPLE CLEAN™-system.
Turbo Zone
Heat Range
Simple Clean
Switch Grid
Video
Et overblik oder Ved første øjekast
800°C TURBO ZONE™ med infrarødt net: opnår ekstra høje temperaturer på rekordtid til stegning
HEAT RANGE™: konstante temperaturer ved lav og høj temperatur
SWITCH GRID™ emaljeret støbejernsrist medalsidige grillmuligheder
Justerbar infrarød bagbrænder til saftigt, sprødt rotisseriekød
Sidebrænder til tilberedning af tilbehør, som også kan bruges som arbejdsflade, når den er lukket
Stor varmerist i rustfrit stål holder den tilberedte mad varm
4 brændere i rustfrit stål til kraftig direkte og indirekte grilning/bagning
Varmebestandigt vindue garanterer et klart indkig til den mad, der grilles
Rengøring
SIMPLE CLEAN™: Nem rengøring takket være værktøjsfri, aftagelige brændkammerkomponenter i rustfrit stål
2 fedtbakker i rustfrit stål, der kan tages af forfra, for nem rengøring
Praktisk vask integreret i hylden og skærebrættet
Sikkerhed
Den 11 kg tunge gasflaske kan forblive i underskabet under drift
batterifri piezo-tænding integreret i betjeningsknappen sikrer sikker tænding
flammeafdækninger i rustfrit stål beskytter brænderne og optimerer varmefordelingen
Inkluderer trykregulator med integreret slangebrudsbeskyttelse (EFV) og slange for ekstra sikkerhed
Materiale
Sidepaneler i støbt aluminium af høj kvalitet på låget
Låg i rustfrit stål med stor kapacitet og integreret termometer
alle komponenter i brændkammeret er lavet af rustfrit stål
betjeningspanel, sidehylder og fire dobbeltvæggede underskabe med låger i rustfrit stål
integreret flaskeåbner i rustfrit stål
skærebræt i plastik
Tekniske data
| Varenummer.: | 871433 |
|---|---|
| Samlet ydeevne: | 22,3 kW |
| Brænder i rustfrit stål: | 3 x 3,7 kW / 1 x 4,2 kW |
| Kogeplade: | 3,5 kW |
| Infrarød bagbrænder: | 3,5 kW |
| 800 °C TURBO ZONE™: | |
| HEAT RANGE™: | |
| SIMPLE CLEAN™: | |
| SWITCH GRID™: | |
| Låg: | dobbeltvæg, rustfrit stål / støbt aluminium |
| Vindue: | |
| Brændkammer: | rustfrit stål |
| Tænding: | Piezo |
| Grillflade: | 70 x 45cm / 3.150 cm² |
| Grillrist: | emaljeret støbejernsrist |
| Opbevarbar gasflaske (maks.): | 11 kg |
| Arbejdshøjde: | 89 cm |
| Installationsmål: | B 153 x D 64 x H 118 cm |
| Vægt: | 80 kg |
| Gasslange og gastryksregulator 30 mbar: | Eksklusiv |