- CRUSTER® (6,7 KW): fra bagbrænder til overvarme: trinløst justerbar højde og hældningsvinkel, den keramiske brænder giver 800 °C infrarød overvarme i grillen
- 800 °C TURBO ZONE™ (4,6 kW) med infrarødt net: opnår ekstra høje temperaturer til lynhurtig stegning
- HEAT RANGE™: konstante temperaturer til madlavning ved lav og høj temperatur
- SWITCH GRID™: emaljeret støbejernsrist med alsidige grillmuligheder
Cruster
Turbo Zone
Heat Range
Simple Clean
Switch Grid
Video
Et overblik oder Ved første øjekast
CRUSTER® (6,7 kW): Fra bagbrænder til overvarme: Trinløst justerbar i højde og hældningsvinkel, den keramiske brænder giver 800°C infrarød overvarme i grillen
800°C TURBO ZONE™ med infrarødt net: opnår ekstra høje temperaturer turbohurtigt til stegning
HEAT RANGE™: konstante temperaturer til madlavning ved lav og høj temperatur
SWITCH GRID™: emaljeret støbejernsrist med alsidige grillmuligheder
Todelt varmerist i rustfrit stål holder tilberedt mad varm
3 brændere i rustfrit stål til kraftfuld direkte og indirekte grilning/bagning
Rengøring
SIMPLE CLEAN™: Nem rengøring takket være værktøjsfri, aftagelige brændkammerkomponenter i rustfrit stål
2 fedtbakker i rustfrit stål, der kan tages af forfra, for nem rengøring
Sikkerhed
Den 11 kg tunge gasflaske kan forblive i underskabet under drift
batterifri piezo-tænding integreret i betjeningsknappen sikrer sikker tænding
flammeafdækninger i rustfrit stål beskytter brænderne og optimerer varmefordelingen
Nivelleringsfunktionen kan nemt justeres inde i underskabet for at udligne ujævnheder i gulvoverfladen
Materiale
Sidepaneler i støbt aluminium af høj kvalitet i brændkammeret
Låg med stor volumen i emaljeret stål med integreret termometer
Betjeningspanel og sidehylder i rustfrit stål
Tekniske data
| Varenummer.: | 860933 |
|---|---|
| Samlet ydeevne: | 24,9 kW |
| Brænder i rustfrit stål: | 2 x 4,2 / 1 x 4,6 |
| Kogeplade: | 0,66 - 5,2 |
| CRUSTER®: | 6,7 kW |
| 800 °C TURBO ZONE™: | |
| HEAT RANGE™: | |
| SIMPLE CLEAN™: | |
| Slider-grillrist: | |
| SWITCH GRID™: | |
| Låg: | dobbeltvæg, emaljeret stål / støbt aluminium |
| Brændkammer: | rustfrit stål / støbt aluminium |
| Tænding: | Piezo |
| Grillflade: | 68 x 49,5cm / 3.366 cm² |
| Grillrist: | emaljeret støbejern / firdelt |
| Opbevarbar gasflaske (maks.): | 11 kg |
| Arbejdshøjde: | 93 cm |
| Installationsmål: | B 147 x D 69,5 x H 121 cm |
| Vægt: | 72 kg |
| Gasslange og gastryksregulator 30 mbar: | Eksklusiv |