#210430
Explorer II
Caravan
- 2 continuously adjustable stainless steel burners for powerful direct and indirect barbecuing / baking
- Stainless steel grate with integrated flame tamers
- Cooking lid made of powder-coated steel
- Removable stainless steel pot racks for safe cooking and easy cleaning
Et overblikk
Stainless steel grate with integrated flame tamers
2 stainless steel burners for powerful direct and indirect grilling - ideal for camping
Rengjøring
Removable stainless steel pot racks for safe cooking and easy cleaning
Sikkerhet
30 mbar connection for the external gas socket on caravans
Materiale
Sturdy housing made, out of steel with powder coating, with an integrated thermometer
Tekniske data
| Artikkelnummer.: | 210430 |
|---|---|
| Total effekt: | 4,4 kW |
| Brenner av rustfritt stål: | 2 x 2,2 kW |
| Lokk: | pulverlakkert stål |
| Termometer: | |
| Hus: | pulverlakkert støpt aluminium |
| Tenning: | Piezo |
| Grillflate: | 49 x 32 cm / 1568 cm² |
| Grillrist: | Rist i rustfritt stål / todelt |
| avtakbare kjelerister: | |
| Arbeidshøyde stativgrill: | 67 cm |
| Arbeidshøyde bordgrill: | 27 cm |
| Monteringshøyde stativgrill: | B 60 x D 48 x H 78 |
| Monteringshøyde bordgrill: | B 60 x D 42 x H 36 |
| Vekt: | 9 kg |
| Drift: | Tilkobling til utvendig gasskontakt |
| Slange og gasstrykkregulator 30 mbar: | 150 cm caravan-slange |