#971825
eURBAN
2
- SIMPLE CLEAN™: helppo puhdistaa ilman työkaluja irrotettavan heijastinkupin ansiosta
- EMAILOITU VALURAUTARUSTE monipuolisiin grillausmahdollisuuksiin
- VAKAA SIVUTUKIT voidaan asentaa vaivattomasti ja joustavasti
- KAAPELIN KELAUMA siistiin säilytys- ja kuljetustilaan
URBANES BBQ, SÄHKÖLLISESTI LATAUTUVA
eURBAN-sarja tarjoaa tiivistetyn grillausnautinnon – nopeasti käyttövalmis ja täysillä tehoilla. Kaksi portaattomasti säädettävää lämmityselementtiä tuottavat yhteensä 2,2 kW:n tehon, joka siirtyy tasaisesti grillattavalle ruoalle emaloidun valurautaisen grilliritilän kautta. Tukevat sivutelineet tarjoavat tilaa grillausvälineille ja ne voidaan tarvittaessa irrottaa ilman työkaluja, kun taas käytännöllinen kaapelikelaus pitää grillausvälineet järjestyksessä grillauksen jälkeen. SIMPLE CLEAN™ -heijastinkupin ansiosta puhdistus grillauskerran jälkeen ei ole enää ongelma. eURBAN-sarjan avulla voit nauttia sähkögrillauksesta parhaimmillaan – urbaanisti, tehokkaasti, vastustamattomasti. Näin grillataan kaupungissa.
eURBAN-sarja tarjoaa tiivistetyn grillausnautinnon – nopeasti käyttövalmis ja täysillä tehoilla. Kaksi portaattomasti säädettävää lämmityselementtiä tuottavat yhteensä 2,2 kW:n tehon, joka siirtyy tasaisesti grillattavalle ruoalle emaloidun valurautaisen grilliritilän kautta. Tukevat sivutelineet tarjoavat tilaa grillausvälineille ja ne voidaan tarvittaessa irrottaa ilman työkaluja, kun taas käytännöllinen kaapelikelaus pitää grillausvälineet järjestyksessä grillauksen jälkeen. SIMPLE CLEAN™ -heijastinkupin ansiosta puhdistus grillauskerran jälkeen ei ole enää ongelma. eURBAN-sarjan avulla voit nauttia sähkögrillauksesta parhaimmillaan – urbaanisti, tehokkaasti, vastustamattomasti. Näin grillataan kaupungissa.
Simple Clean
Yhdellä silmäyksellä
2 lämmitysalueet tehokkaaseen suoraan ja epäsuoraan grillaukseen/paistamiseen – yksilöllisesti säädettävissä
Emaloitu valurautaristikko optimaaliseen lämmön varastointiin
Puhdistus oder Siivous
SIMPLE CLEAN™: helppo puhdistaa työkaluja tarvitsematta irrotettavan heijastinkotelon ansiosta
irrotettava rasvalaatikko helpottaa puhdistusta
Materiaali
Polttokammio jauhemaalattua alumiinivalua
Tukeva jauhemaalatusta teräksestä valmistettu kansi integroidulla lämpömittarilla
Irrotettavat muoviset sivutelineet voidaan säilyttää tilaa säästäen
Tekniset tiedot
| tuotenumero.: | 971825 |
|---|---|
| kokonaisteho: | 2,2kW |
| lämmitysvastukset: | 2 x 1,1 kW |
| SIMPLE CLEAN™: | kyllä |
| grillikupu: | jauhemaalattu teräs |
| polttokammio: | alumiinivalu |
| grillausalue: | 48 x 31,5 cm / 1.528 cm² |
| grilliritilä: | emaloitu valurautaritilä |
| työskentelykorkeus: | 22 cm |
| mitat koottuna: | L 95 x S 48 x K 32,5 cm |
| Mitat, kun sivupinnat on poistettu: | L 68 x S 48 x K 32,5 cm |
| paino: | 12.5 |
| johdon pituus: | 175 cm |