#971925
eURBAN
Pro 2 Turbo
- TURBO ZONE™ (2,2 kW): kuumentaa napin painalluksella erittäin nopeasti erittäin korkeaan lämpötilaan voimakasta grillausta varten
- SIMPLE CLEAN™: helppo puhdistaa ilman työkaluja irrotettavan heijastinkupin ansiosta
- EMAILOITU VALURAUTARUSTE monipuolisiin grillausmahdollisuuksiin
- VAKAA SIVUTUKIT voidaan asentaa vaivattomasti ja joustavasti
URBANES BBQ, SÄHKÖLLISESTI LATAUTUVA
eURBAN-sarja tarjoaa tiivistetyn grillausnautinnon – nopeasti käyttövalmis ja täysillä tehoilla. Kaksi portaattomasti säädettävää lämmityselementtiä tuottavat yhteensä 2,2 kW:n tehon, joka siirtyy tasaisesti grillattavalle ruoalle emaloidun valurautaisen grilliritilän kautta. Vakaat sivutelineet tarjoavat tilaa grillausvälineille ja ne voidaan tarvittaessa irrottaa ilman työkaluja, kun taas käytännöllinen kaapelikelaus pitää grillausvälineet järjestyksessä grillauksen jälkeen. SIMPLE CLEAN™ -heijastinkupin ansiosta puhdistus grillauskerran jälkeen ei ole enää ongelma. Kaikille, jotka haluavat vieläkin tehokkaamman grillin, on saatavana eURBAN PRO, jossa on integroitu TURBO ZONE™ ja 2,2 kW:n teho painikkeen painalluksella, keskitettynä grillin oikealle puolelle. Jauhemaalattu valurautakansi varastoi lämmön erityisen tehokkaasti ja takaa täydelliset tulokset – rapeasta pizzasta mehevään pihviin. eURBAN-sarjan avulla voit kokea sähkögrillauksen parhaimmillaan – urbaanina, tehokkaana, vastustamattomana. Näin grillataan kaupungissa.
eURBAN-sarja tarjoaa tiivistetyn grillausnautinnon – nopeasti käyttövalmis ja täysillä tehoilla. Kaksi portaattomasti säädettävää lämmityselementtiä tuottavat yhteensä 2,2 kW:n tehon, joka siirtyy tasaisesti grillattavalle ruoalle emaloidun valurautaisen grilliritilän kautta. Vakaat sivutelineet tarjoavat tilaa grillausvälineille ja ne voidaan tarvittaessa irrottaa ilman työkaluja, kun taas käytännöllinen kaapelikelaus pitää grillausvälineet järjestyksessä grillauksen jälkeen. SIMPLE CLEAN™ -heijastinkupin ansiosta puhdistus grillauskerran jälkeen ei ole enää ongelma. Kaikille, jotka haluavat vieläkin tehokkaamman grillin, on saatavana eURBAN PRO, jossa on integroitu TURBO ZONE™ ja 2,2 kW:n teho painikkeen painalluksella, keskitettynä grillin oikealle puolelle. Jauhemaalattu valurautakansi varastoi lämmön erityisen tehokkaasti ja takaa täydelliset tulokset – rapeasta pizzasta mehevään pihviin. eURBAN-sarjan avulla voit kokea sähkögrillauksen parhaimmillaan – urbaanina, tehokkaana, vastustamattomana. Näin grillataan kaupungissa.
Turbo Zone (2,2 kW)
Simple Clean
Yhdellä silmäyksellä
TURBO ZONE™: painikkeen painalluksella turbo-nopeasti erittäin korkeat lämpötilat terävään paistamiseen
2 lämmitysalueita voimakkaaseen suoraan ja epäsuoraan grillaukseen/paistamiseen – yksilöllisesti säädettävissä
Emaloitu valurautainen ritilä optimaaliseen lämmön varastointiin
Kaapelikelaus siistiin säilytys- ja kuljetustilaan
Puhdistus oder Siivous
SIMPLE CLEAN™: helppo puhdistaa työkaluja tarvitsematta irrotettavan heijastinkotelon ansiosta
irrotettava rasvalaatikko helpottaa puhdistusta
Materiaali
Polttokammio jauhemaalattua alumiinivalua
Suuritilavuuksinen alumiinivaluinen keittokansi integroidulla lämpömittarilla
Irrotettavat muoviset sivutelineet voidaan säilöä tilaa säästäen
Tekniset tiedot
| tuotenumero.: | 971925 |
|---|---|
| kokonaisteho: | 2,2kW |
| lämmitysvastukset: | 3 x 1,1 kW (enintään 2 käytettävissä samanaikaisesti) |
| TURBO ZONE™: | kyllä |
| SIMPLE CLEAN™: | kyllä |
| grillikupu: | jauhemaalattu alumiinivalu |
| polttokammio: | alumiinivalu |
| grillausalue: | 48 x 31,5 cm / 1.528 cm² |
| grilliritilä: | emaloitu valurautaritilä |
| työskentelykorkeus: | 22 cm |
| mitat koottuna: | L 95 x S 48 x K 35 cm |
| Mitat, kun sivupinnat on poistettu: | L 68 x S 48 x K 35 cm |
| paino: | 13 |
| johdon pituus: | 175 cm |