#971925
eURBAN
Pro 2 Turbo
- TURBO ZONE™ (2,2 kW): med et tryk på en knap, ekstra høje temperaturer til lynhurtig stegning
- SIMPLE CLEAN™: nem rengøring takket være reflektorskål, der kan fjernes uden værktøj
- EMALJERET STØBEGRILL med mange grillmuligheder
- STABILE SIDEBORDER kan monteres nemt og fleksibelt
URBANES BBQ, ELEKTRISK OPLADET
eURBAN-serien leverer koncentreret grillglæde – hurtig at tage i brug og med fuld effekt. To trinløst regulerbare varmeelementer med en samlet effekt på 2,2 kW sørger for kraftig varme, som overføres jævnt til grillmaden fra den emaljerede støbejernsrist. Stabile sidehylder giver plads til grillredskaber og kan fjernes uden værktøj, hvis det er nødvendigt, mens den praktiske kabeloprulning sørger for orden efter grillningen. Takket være SIMPLE CLEAN™ reflektorskålen i rustfrit stål er selv rengøringen efter din grill-session ikke længere et problem. For alle, der gerne vil skrue op for varmen, er der eURBAN PRO med integreret TURBO ZONE™ og hele 2,2 kW ved et tryk på en knap, koncentreret på højre side af grillen. Den pulverlakerede støbte aluminiumskuppel lagrer varmen særligt effektivt og sikrer perfekte resultater – fra sprød pizza til saftig bøf. Med eURBAN-serien oplever du elektrisk grillning i topform – urban, kraftfuld, uimodståelig. Sådan griller byen.
eURBAN-serien leverer koncentreret grillglæde – hurtig at tage i brug og med fuld effekt. To trinløst regulerbare varmeelementer med en samlet effekt på 2,2 kW sørger for kraftig varme, som overføres jævnt til grillmaden fra den emaljerede støbejernsrist. Stabile sidehylder giver plads til grillredskaber og kan fjernes uden værktøj, hvis det er nødvendigt, mens den praktiske kabeloprulning sørger for orden efter grillningen. Takket være SIMPLE CLEAN™ reflektorskålen i rustfrit stål er selv rengøringen efter din grill-session ikke længere et problem. For alle, der gerne vil skrue op for varmen, er der eURBAN PRO med integreret TURBO ZONE™ og hele 2,2 kW ved et tryk på en knap, koncentreret på højre side af grillen. Den pulverlakerede støbte aluminiumskuppel lagrer varmen særligt effektivt og sikrer perfekte resultater – fra sprød pizza til saftig bøf. Med eURBAN-serien oplever du elektrisk grillning i topform – urban, kraftfuld, uimodståelig. Sådan griller byen.
Turbo Zone (2,2 kW)
Simple Clean
Et overblik oder Ved første øjekast
TURBO ZONE™: ekstra høje temperaturer til hurtig stegning med et tryk på en knap
2 varmezoner til kraftfuld direkte og indirekte grillning/bagning – individuelt indstillelig
Emaljeret støbejernsrist for optimal varmelagring
Kabeloprulning for ordentlig opbevaring og transport af netkablet
Rengøring
SIMPLE CLEAN™: nem rengøring takket være reflektorskål, der kan fjernes
Materiale
Brændkammer af pulverlakeret støbt aluminium
Stor grydelåg af støbt aluminium med integreret termometer
Aftagelige sidehylder af plast kan opbevares pladsbesparende
Tekniske data
| Varenummer.: | 971925 |
|---|---|
| Samlet ydeevne: | 2,2kW |
| Varmeelementer: | 3 x 1,1 kW (maks. 2 samtidig) |
| TURBO ZONE™: | |
| SIMPLE CLEAN™: | |
| Låg: | pulverlakeret støbt aluminium |
| Brændkammer: | støbt aluminium |
| Grillflade: | 48 x 31,5 cm / 1.528 cm² |
| Grillrist: | emaljeret støbejernsrist |
| Arbejdshøjde: | 22 cm |
| Installationsmål: | B 95 x D 48 x H 35 cm |
| Mål med aftagelige sidehylder: | B 68 x D 48 x H 35 cm |
| Vægt: | 13 |
| Kabellængde: | 175 cm |