#971825
eURBAN
2
- SIMPLE CLEAN™: nem rengøring takket være reflektorskål, der kan fjernes uden værktøj
- EMALJERET STØBEGRILL med mange grillmuligheder
- STABILE SIDEBORDER kan monteres nemt og fleksibelt
- KABELOPRULLING til ordentlig opbevaring og transport af netkablet
URBANES BBQ, ELEKTRISK OPLADET
eURBAN-serien leverer koncentreret grillglæde – hurtig at tage i brug og med fuld effekt. To trinløst regulerbare varmeelementer med en samlet effekt på 2,2 kW sørger for kraftig varme, som overføres jævnt til grillmaden fra den emaljerede støbejernsrist. Stabile sidehylder giver plads til grillredskaber og kan fjernes uden værktøj, hvis det er nødvendigt, mens den praktiske kabeloprulning sørger for orden efter grillningen. Takket være SIMPLE CLEAN™ reflektorskålen i rustfrit stål er selv rengøringen efter grillningen ikke længere noget problem. Med eURBAN-serien oplever du elektrisk grillning i topform – urban, kraftfuld, uimodståelig. Sådan griller byen.
eURBAN-serien leverer koncentreret grillglæde – hurtig at tage i brug og med fuld effekt. To trinløst regulerbare varmeelementer med en samlet effekt på 2,2 kW sørger for kraftig varme, som overføres jævnt til grillmaden fra den emaljerede støbejernsrist. Stabile sidehylder giver plads til grillredskaber og kan fjernes uden værktøj, hvis det er nødvendigt, mens den praktiske kabeloprulning sørger for orden efter grillningen. Takket være SIMPLE CLEAN™ reflektorskålen i rustfrit stål er selv rengøringen efter grillningen ikke længere noget problem. Med eURBAN-serien oplever du elektrisk grillning i topform – urban, kraftfuld, uimodståelig. Sådan griller byen.
Simple Clean
Et overblik oder Ved første øjekast
2 varmezoner til kraftig direkte og indirekte grillning/bagning – individuelt indstillelig
Emaljeret støbegitter til optimal varmelagring
Rengøring
SIMPLE CLEAN™: nem rengøring takket være reflektorskål, der kan fjernes
Materiale
Brændkammer af pulverlakeret støbt aluminium
Stabil grillhætte af pulverlakeret stål med integreret termometer
Aftagelige sidehylder af plast kan opbevares pladsbesparende
Tekniske data
| Varenummer.: | 971825 |
|---|---|
| Samlet ydeevne: | 2,2kW |
| Varmeelementer: | 2 x 1,1 kW |
| SIMPLE CLEAN™: | |
| Låg: | pulverlakeret stål |
| Brændkammer: | støbt aluminium |
| Grillflade: | 48 x 31,5 cm / 1.528 cm² |
| Grillrist: | emaljeret støbejernsrist |
| Arbejdshøjde: | 22 cm |
| Installationsmål: | B 95 x D 48 x H 32,5 cm |
| Mål med aftagelige sidehylder: | B 68 x D 48 x H 32,5 cm |
| Vægt: | 12.5 |
| Kabellængde: | 175 cm |