- 800 °C:n TURBO ZONE™ (4,2 kW) infrapuna verkolla: saavuttaa erittäin nopeasti erittäin korkean lämpötilan voimakasta grillausta varten
- HEAT RANGE™: tasaiset lämpötilat matalalla ja korkealla lämpötilalla kypsentämiseen
- SWITCH GRID™: emaloitu valurautaritilä monipuolisilla grillausmahdollisuuksilla
- infrapunatakapoltin (3,5 KW) & sivukeitin (2,9 kW)
MONROE PRO -sarjan grillit ovat todellisia monitaitureita. Jos haluat grillata äärirajoilla, näillä täysin varustelluilla tehopakkauksilla ylität ne säännöllisesti. Kaasugrillien yksityiskohdat on mietitty ja optimoitu pienintäkin yksityiskohtaa myöden: muotoilultaan vakaiden ja kestävien, vankasta alumiinivalusta valmistettujen grillikuvun sivuosien lisäksi 3 SIK TURBO SHADOW -mallissa on myös kestävä polttokammio, joka on valmistettu alumiinivalusta ja emaloidusta teräksestä. TURBO ZONE™ -toiminnon avulla hallitset vaivattomasti grillauksen kuninkuuslajin, ”pihvin grillauksen täydelliseen kypsyyteen”, kun taas ruostumattomasta teräksestä valmistetun HEAT RANGE™ -poltinjärjestelmän avulla voit säätää minkä tahansa halutun lämpötilan hitaasta ja matalasta nopeaan ja kuumaan. Ikkunan ansiosta sinulla on aina kaikki hallussa. Lisäksi laaja valikoima lisävarusteita, kuten SWITCH GRID™ -ritilä, täyttää kaikki tarpeesi. SIMPLE CLEAN™ -järjestelmän ansiosta puhdistus sujuu helposti. Ja pisteenä i:n päällä: mattapintainen grafiitin sävy, joka on valloittanut keittiömaailman lisäksi nyt myös grillimaailman.
Turbo Zone
Heat Range
Simple Clean
Switch Grid
Yhdellä silmäyksellä
800 °C:n TURBO ZONE™ infrapuna verkolla: kuumentaa ritilän nopeasti erittäin korkeaan lämpötilaan voimakasta grillausta varten
HEAT RANGE™: tasaiset lämpötilat matalalla ja korkealla lämpötilalla kypsentämiseen
SWITCH GRID™: emaloitu valurautaritilä monipuolisilla grillausmahdollisuuksilla
infrapunatakapoltin mehukkaan rapeaan lihaan vartaasta
sivukeitin lisukkeiden valmistamiseen, suljettuna käytettävissä myös laskutilana
suuri ruostumattomasta teräksestä valmistettu mukana liikkuva lämpimänäpitoritilä pitää valmiit grilliruoat lämpiminä
3 ruostumatonta teräspoltinta voimakkaaseen suoraan ja epäsuoraan grillaukseen
kuumuuden kestävä ikkuna takaa vapaan näkymän grilliruokiin
Puhdistus oder Siivous
SIMPLE CLEAN™: helppo puhdistaa polttokammion ruostumattomasta teräksestä valmistettujen ilman työkaluja irrotettavien osien ansiosta
irrotettava rasvalaatikko rasvankeruusäiliöllä helpottaa puhdistusta
Turvallisuus
11 kg:n kaasupulloa saa säilyttää alakaapissa käytön aikana
säätimeen integroitu paristoton pietsosytytin mahdollistaa turvallisen sytytyksen
ruostumattomasta teräksestä valmistetut liekkisuojat suojaavat polttimia ja optimoivat lämmönjakautumisen
sisältää letkunrikkoutumissuojalla (EFV) varustetun paineensäätimen ja letkun lisäturvallisuutta varten
Materiaali
laadukkaat alumiinivaletut sivuosat grillikuvussa ja polttokammiossa
tilava, emaloitu grillikupu integroidulla lämpömittarilla
kaksi suurta, jauhemaalatusta teräksestä valmistettua sivutasoa laskutilalla ja tarvikkeille tarkoitetuilla sivukoukuilla
jauhemaalatusta teräksestä valmistetut käyttöpaneeli ja kaksoisseinäiset ovet
Tekniset tiedot
| tuotenumero.: | 838133 |
|---|---|
| Total output in kW: | 18.35 kW |
| Stainless steel burners x kW: | 2 x 3.5 kW / 1 x 4.2 kW |
| Side cooker kW: | 2.9 kW |
| Infrared back burner kW: | 3.5 kW |
| TURBO ZONE™: | yes |
| HEAT RANGE™: | yes |
| SIMPLE CLEAN™: | yes |
| SWITCH GRID™: | yes |
| Viewing window: | yes |
| Ignition: | Piezo |
| Grill surface cm / cm²: | 62 x 43 cm / 2666 cm² |
| Grill grate: | enamelled cast |
| Storable gas bottle (max.): | 11 kg |
| Working height: | 90 cm |
| Dimensions : | W 143.5 x D 58 x H 118.5 cm |
| Weight: | 52 kg |
| Gas hose and gas pressure regulator 30mbar: | exclusive |