#209533
Urban
- 2 brännare i rostfritt stål för kraftfull direkt och indirekt grillning, kokning och bakning
- Massivt, emaljerat gjutjärnsgaller med integrerade flamskydd
- Förkromade, avtagbara grytgaller för säker kokning och enkel rengöring
- Grillhuv av pulverbelagt stål
Kolla, grillen fixar det här!
Med grillarna i URBAN-serien har du flera järn i elden. Oavsett om du grillar, lagar mat eller bakar kan du alltid stilla din hunger – URBAN är en grill som helt enkelt är gudomlig. Förutom denna grillfunktion har denna allroundgrill också en attraktiv design och intelligent teknik. Finns det något den inte kan? Att den kan användas med gasflaskor eller skruvpatroner är verkligen inte en av dess svagheter. Det betyder: du kan sätta fart på vilken fest som helst med bordsversionen av URBAN! Det spelar ingen roll om det är på balkongen eller i parken på andra sidan av stan. Och tack vare de praktiska sidohyllorna har du också alltid gott om plats.
Med grillarna i URBAN-serien har du flera järn i elden. Oavsett om du grillar, lagar mat eller bakar kan du alltid stilla din hunger – URBAN är en grill som helt enkelt är gudomlig. Förutom denna grillfunktion har denna allroundgrill också en attraktiv design och intelligent teknik. Finns det något den inte kan? Att den kan användas med gasflaskor eller skruvpatroner är verkligen inte en av dess svagheter. Det betyder: du kan sätta fart på vilken fest som helst med bordsversionen av URBAN! Det spelar ingen roll om det är på balkongen eller i parken på andra sidan av stan. Och tack vare de praktiska sidohyllorna har du också alltid gott om plats.
Video
Enders URBAN // Mobiler Gasgrill 2-Brenner // Grillen, Kochen und Backen
Översikt
Massivt, emaljerat gjutjärnsgaller med integrerade flamskydd
2 brännare i rostfritt stål för kraftfull direkt och indirekt grillning, kokning och bakning
Rengöring
Förkromade, avtagbara grytgaller för säker kokning och enkelrengöring
två avtagbara fettuppsamlingsskålar för enkel och snabb rengöring
Säkerhet
Drift med gasolflaska eller skruvpatron (slang och regulator för drift med gasolflaska ingår)
Material
Avtagbara sidohyllor i plast för platsbesparande förvaring
robust hölje av hållbar och lätt gjuten aluminium
grillhuv av pulverbelagt stål med integrerad termometer
Tekniska data
| Artikelnummer.: | 209533 |
|---|---|
| Total effekt: | 4,4 kW |
| Brännare i rostfritt stål: | 2 x 2,2 kW |
| Grillhuv: | pulverbelagt stål |
| Kåpa: | pulverbelagd gjuten aluminium |
| Tändning: | Piezo |
| Grillyta: | 48 x 32 cm / 1 536 cm² |
| Grillgaller: | emaljerat gjutjärnsgaller |
| Valfri patrondrift: | |
| Arbetshöjd: | 23 cm |
| Monteringsmått: | B 94 x D 42 x H 34 cm |
| Monteringsmått med nedfällda sidobord: | B 70 x D 42 x H 34 cm |
| Vikt: | 13 kg |
| Slang och gastryckreglage 30 mbar: | Exklusiv |