#208033
Urban Pro
Trolley
- 2 brännare i rostfritt stål för kraftfull direkt och indirekt grillning, kokning och bakning
- Massivt, emaljerat gjutjärnsgaller med integrerade flamskydd
- Förkromade, avtagbara grytgaller för säker kokning och enkel rengöring
- Grillhuv av pulverbelagd gjuten aluminium
Kolla, grillen fixar det här!
Med grillarna i URBAN-serien har du flera järn i elden. Oavsett om du grillar, lagar mat eller bakar kan du alltid stilla din hunger – URBAN är en grill som helt enkelt är gudomlig. Förutom denna grillfunktion har denna allroundgrill också en attraktiv design och intelligent teknik. Finns det något den inte kan? Att den kan användas med gasolflaskor eller skruvpatroner är verkligen inte en av dess svagheter. Det betyder: du kan sätta fart på vilken fest som helst med bordsversionen av URBAN! Det spelar ingen roll om det är på balkongen eller i parken på andra sidan av stan. PRO-versionen har dessutom en formstabil, hållbar och lätt huv i gjuten aluminium. Och tack vare de praktiska sidohyllorna har du också alltid gott om plats. Förresten, med vagnen i URBAN-serien sätter du verkligen fart på grillkvällen, eftersom den mobila gasolgrillen enkelt och säkert kan flyttas på sitt rullande underrede.
Med grillarna i URBAN-serien har du flera järn i elden. Oavsett om du grillar, lagar mat eller bakar kan du alltid stilla din hunger – URBAN är en grill som helt enkelt är gudomlig. Förutom denna grillfunktion har denna allroundgrill också en attraktiv design och intelligent teknik. Finns det något den inte kan? Att den kan användas med gasolflaskor eller skruvpatroner är verkligen inte en av dess svagheter. Det betyder: du kan sätta fart på vilken fest som helst med bordsversionen av URBAN! Det spelar ingen roll om det är på balkongen eller i parken på andra sidan av stan. PRO-versionen har dessutom en formstabil, hållbar och lätt huv i gjuten aluminium. Och tack vare de praktiska sidohyllorna har du också alltid gott om plats. Förresten, med vagnen i URBAN-serien sätter du verkligen fart på grillkvällen, eftersom den mobila gasolgrillen enkelt och säkert kan flyttas på sitt rullande underrede.
Översikt
Massivt, emaljerat gjutjärnsgaller med integrerade flamskydd
2 brännare i rostfritt stål för kraftfull direkt och indirekt grillning, kokning och bakning
Rengöring
Förkromade, avtagbara grytgaller för säker kokning och enkelrengöring
två avtagbara fettuppsamlingsskålar för enkel och snabb rengöring
Säkerhet
Drift med gasolflaska eller skruvpatron (slang och regulator för drift med gasolflaska ingår)
en 5 kg gasolflaska kan förvaras i underskåpet under pågående drift
glidsystem för enkel på- och avkoppling av grill och vagn
robust vagn för hög stabilitet och enkel transport.
Material
Grillhuv i gjuten aluminium med stor kapacitet och integrerad termometer
avtagbara sidohyllor i plast för platsbesparande förvaring
robust hölje av hållbar och lätt gjuten aluminium
Tekniska data
| Artikelnummer.: | 208033 |
|---|---|
| Total effekt: | 4,4 kW |
| Brännare i rostfritt stål: | 2 x 2,2 kW |
| Grillhuv: | pulverbelagd gjuten aluminium |
| Kåpa: | pulverbelagd gjuten aluminium |
| Tändning: | Piezo |
| Grillyta: | 48 x 32 cm / 1 536 cm² |
| Grillgaller: | emaljerat gjutjärnsgaller |
| Gasolflaska som kan stuvas undan (max.): | 5 kg |
| Valfri patrondrift: | |
| Arbetshöjd: | 86 cm |
| Monteringsmått: | B 94 x D 55 x H 99,5 cm |
| Monteringsmått med nedfällda sidobord: | B 70 x D 55 x H 99,5 cm |
| Vikt: | 18,5 kg |
| Slang och gastryckreglage 30 mbar: | Exklusiv |