#80146
San Diego Next
2
- 2 brännare i rostfritt stål för kraftfull direkt och indirekt grillning
- Galler i rostfritt stål för en jämn värmefördelning och enkel rengöring
- Medsvängande varmhållningsgaller i rostfritt stål
- 2 sidohyllor för förvaring av grilltillbehör
FÖR MYCKET UTRYMME FÖR ATT VARA LITEN.
Grillarna i SAN DIEGO NEXT-klassen har genomgått en designförvandling. Nu är de inte bara ett exempel på grillkultur, utan ännu mer visuellt imponerande än tidigare. Dessa modeller finns med två, tre eller fyra brännare och tillhandahåller generösa förberedelse- och förvaringsytor samtidigt som de endast kräver minimalt med utrymme. Perfekt för små uteplatser, minibalkonger eller intima middagsbjudningar. De robusta ramarna är utrustade med en stor bottenhylla och två extra sidohyllor – perfekt för kryddor eller såser. Ett varmhållningsgaller i rostfritt stål svänger med smidigt när grillhuven öppnas eller stängs. Och grillgallret, som också har tillverkats av slitstarkt rostfritt stål, är lätt att rengöra efter grillning. På tal om renlighet: den eleganta, mattsvarta designen på denna gasolgrill med i brännare i rostfritt stål smälter sömlöst in i alla tänkbara miljöer.
Grillarna i SAN DIEGO NEXT-klassen har genomgått en designförvandling. Nu är de inte bara ett exempel på grillkultur, utan ännu mer visuellt imponerande än tidigare. Dessa modeller finns med två, tre eller fyra brännare och tillhandahåller generösa förberedelse- och förvaringsytor samtidigt som de endast kräver minimalt med utrymme. Perfekt för små uteplatser, minibalkonger eller intima middagsbjudningar. De robusta ramarna är utrustade med en stor bottenhylla och två extra sidohyllor – perfekt för kryddor eller såser. Ett varmhållningsgaller i rostfritt stål svänger med smidigt när grillhuven öppnas eller stängs. Och grillgallret, som också har tillverkats av slitstarkt rostfritt stål, är lätt att rengöra efter grillning. På tal om renlighet: den eleganta, mattsvarta designen på denna gasolgrill med i brännare i rostfritt stål smälter sömlöst in i alla tänkbara miljöer.
Översikt
Grillgaller av rostfritt stål för jämn värmefördelning och utmärkta grillresultat
Stort, medsvängande varmhållningsgaller i rostfritt stål håller färdigt grillgods varmt
2 brännare i rostfritt stål för kraftfull direkt och indirekt grillning
Rengöring
Avtagbar fettlåda med behållare för enkel rengöring
Det flerdelade grillgallret kan lätt tas ur och rengöras
Säkerhet
Batterifri piezotändning möjliggör säker tändning
Flamskydd skyddar brännarna och optimerar värmefördelningen
Inklusive tryckregulator med integrerat slangbrottsskydd (EFV) och slang för extra säkerhet
Material
Stor voluminös grillhuv i pulverbelagt stål och integrerad termometer
Sidohyllplan av pulverbelagt stål
Tekniska data
| Artikelnummer.: | 80146 |
|---|---|
| Total effekt: | 5,6 kW |
| Brännare i rostfritt stål: | 2 x 2,8 kW |
| Grillhuv: | pulverbelagt stål |
| Brännkammare: | pulverbelagt stål |
| Tändning: | Piezo |
| Grillyta: | 37,5 x 33 cm / 1 237,5 cm² |
| Grillgaller: | Galler i rostfritt stål |
| Arbetshöjd: | 81 cm |
| Monteringsmått: | B 89,5 x D 52 x H 97 cm |
| Vikt: | 14,5 kg |
| Slang och gastryckreglage 30 mbar: | Exklusiv |