#1862
RYDA 2Z
med tändsäkring
- 2 x 2,3 kW kraftfulla, steglöst reglerbara brännare i rostfritt stål för ett övertygande matlagningsresultat
- Hölje och tillagningsyta tillverkade av högkvalitativt rostfritt stål för robust och hållbar kvalitet och enkel rengöring.
- inklusive tändsäkring, Piezo-tändsäkring, vindskydd, transportväska, gasolslang
KÖKSKOMFORT MÖTER FRIHET
Den nya RYDA-serien tillhandahåller enastående prestanda för campingentusiaster. Med två kraftfulla, steglöst justerbara brännare, tändsäkring och piezotändning är du alltid redo för kulinariska läckerheter under bar himmel. Det robusta höljet i rostfritt stål och de stabila grytställen garanterar maximal hållbarhet. Tack vare den väldesignade slanghållaren och den praktiska låsmekanismen är transporten en barnlek. Ett överfyllningsskydd och vindskydd gör RYDA-köken till det perfekta valet för alla utomhusäventyr.
Den nya RYDA-serien tillhandahåller enastående prestanda för campingentusiaster. Med två kraftfulla, steglöst justerbara brännare, tändsäkring och piezotändning är du alltid redo för kulinariska läckerheter under bar himmel. Det robusta höljet i rostfritt stål och de stabila grytställen garanterar maximal hållbarhet. Tack vare den väldesignade slanghållaren och den praktiska låsmekanismen är transporten en barnlek. Ett överfyllningsskydd och vindskydd gör RYDA-köken till det perfekta valet för alla utomhusäventyr.
Tekniska data
| Artikelnummer.: | 1862 |
|---|---|
| Total effekt: | 4,6 kW |
| Brännareffekt: | 2 x 2,3 kW |
| Brännare: | Rostfritt stål |
| Drift: | Gasolflaska eller skruvpatron |
| Tändning: | Piezo |
| Tändningsskydd: | |
| maximal Ø gryta: | 20 cm |
| Grytgaller: | emaljerat |
| Grillgaller/-plattor: | Aluminium med keramikbeläggning |
| Vindskydd: | |
| Lock och kåpa: | Rostfritt stål och plast |
| Transportväska: | |
| Mått: | B 52 x D 32 x H 9,5 |
| Vikt: | 4 kg |
| Gasslang 80 cm: | Inklusive |