#1883
RYDA 2Z GP
med tändsäkring
- 2 x 2,3 kW kraftfulla, steglöst reglerbara brännare i rostfritt stål för ett övertygande matlagnings- och grillresultat
- Hölje och tillagningsyta tillverkade av högkvalitativt rostfritt stål för robust och hållbar kvalitet och enkel rengöring.
- ytterligare matlagningsmöjlighet tack vare två extra grillplattor (1 slät, 1 räfflad) med en speciell keramisk beläggning.
- inklusive tändsäkring, Piezo-tändsäkring, vindskydd, transportväska, gasolslang
KÖKSKOMFORT MÖTER FRIHET
Den nya RYDA-serien tillhandahåller enastående prestanda för campingentusiaster. Med två kraftfulla, steglöst justerbara brännare, tändsäkring och piezotändning är du alltid redo för kulinariska läckerheter under bar himmel. De båda grillplattorna gör det möjligt för dig att som tillval laga en mängd olika rätter – från saftiga biffar till grillade grönsaker. Det robusta höljet i rostfritt stål och de stabila grytställen garanterar maximal hållbarhet. Tack vare den väldesignade slanghållaren och den praktiska låsmekanismen är transporten en barnlek. Ett överfyllningsskydd och vindskydd gör RYDA-köken till det perfekta valet för alla utomhusäventyr.
Den nya RYDA-serien tillhandahåller enastående prestanda för campingentusiaster. Med två kraftfulla, steglöst justerbara brännare, tändsäkring och piezotändning är du alltid redo för kulinariska läckerheter under bar himmel. De båda grillplattorna gör det möjligt för dig att som tillval laga en mängd olika rätter – från saftiga biffar till grillade grönsaker. Det robusta höljet i rostfritt stål och de stabila grytställen garanterar maximal hållbarhet. Tack vare den väldesignade slanghållaren och den praktiska låsmekanismen är transporten en barnlek. Ett överfyllningsskydd och vindskydd gör RYDA-köken till det perfekta valet för alla utomhusäventyr.
Video
Tekniska data
| Artikelnummer.: | 1883 |
|---|---|
| Total effekt: | 4,6 kW |
| Brännareffekt: | 2 x 2,3 kW |
| Brännare: | Rostfritt stål |
| Drift: | Gasolflaska eller skruvpatron |
| Tändning: | Piezo |
| Tändningsskydd: | |
| maximal Ø gryta: | 20 cm |
| Grytgaller: | emaljerat |
| Grillgaller/-plattor: | Aluminium med keramikbeläggning |
| Vindskydd: | |
| Lock och kåpa: | Rostfritt stål och plast |
| Transportväska: | |
| Mått: | B 52 x D 32 x H 9,5 |
| Vikt: | 6 kg |
| Gasslang 80 cm: | Inklusive |