#187833
BONDY 3Z Caravan
med tändsäkring
- 3 x 2,3 kW kraftfulla, steglöst reglerbara brännare i rostfritt stål med tändsäkring för ett övertygande matlagningsresultat direkt på husvagnen
- robust, förkromat och avtagbart grytgaller
- avtagbart lock och släta ytor för enkel rengöring
- Stängning säkerställer en säker och tyst transport
FLEXIBEL, KOMPAKT, KRAFTFULL
Den nya BONDY-serien är den perfekta följeslagaren för friluftsentusiaster som värdesätter komfort och funktionalitet. Med två eller tre steglöst justerbara brännare bemästrar du varje måltid i en handvändning. Det avtagbara locket säkerställer enkel rengöring, medan den lätta designen gör transporten okomplicerad. Det stabila grytgallret garanterar en säker placering. Husvagnsvarianten ansluts utan problem till gasanslutningen på fritidsfordon.
Den nya BONDY-serien är den perfekta följeslagaren för friluftsentusiaster som värdesätter komfort och funktionalitet. Med två eller tre steglöst justerbara brännare bemästrar du varje måltid i en handvändning. Det avtagbara locket säkerställer enkel rengöring, medan den lätta designen gör transporten okomplicerad. Det stabila grytgallret garanterar en säker placering. Husvagnsvarianten ansluts utan problem till gasanslutningen på fritidsfordon.
Tekniska data
| Artikelnummer.: | 187833 |
|---|---|
| Total effekt: | 6,9 kW |
| Brännareffekt: | 3 x 2,3 kW |
| Brännare: | Rostfritt stål |
| Drift: | Gasolflaska eller skruvpatron, Gasoluttag för fritidsfordon |
| Tändning: | manuell |
| Tändningsskydd: | |
| maximal Ø gryta: | 20 cm |
| Grytgaller: | förkromat stål |
| Lock och kåpa: | pulverbelagt stål, plast |
| Mått: | B 61 x D 28 x H 10 |
| Vikt: | 3,8 kg |