#1876
BONDY 2Z
med tändsäkring
- 2 x 2,3 kW kraftfulla, steglöst reglerbara brännare i rostfritt stål med tändsäkring för ett övertygande matlagningsresultat
- robust, förkromat och avtagbart grytgaller
- avtagbart lock och släta ytor för enkel rengöring
- Stängning säkerställer en säker och tyst transport
FLEXIBEL, KOMPAKT, KRAFTFULL
Den nya BONDY-serien är den perfekta följeslagaren för friluftsentusiaster som värdesätter komfort och funktionalitet. Med två eller tre steglöst justerbara brännare bemästrar du varje måltid i en handvändning. Det avtagbara locket säkerställer enkel rengöring, medan den lätta designen gör transporten okomplicerad. Det stabila grytgallret garanterar en säker placering.
Den nya BONDY-serien är den perfekta följeslagaren för friluftsentusiaster som värdesätter komfort och funktionalitet. Med två eller tre steglöst justerbara brännare bemästrar du varje måltid i en handvändning. Det avtagbara locket säkerställer enkel rengöring, medan den lätta designen gör transporten okomplicerad. Det stabila grytgallret garanterar en säker placering.
Tekniska data
| Artikelnummer.: | 1876 |
|---|---|
| Total effekt: | 4,6 kW |
| Brännareffekt: | 2 x 2,3 kW |
| Brännare: | Rostfritt stål |
| Drift: | Gasolflaska eller skruvpatron |
| Tändning: | manuell |
| Tändningsskydd: | |
| maximal Ø gryta: | 20 cm |
| Grytgaller: | förkromat stål |
| Lock och kåpa: | pulverbelagt stål, plast |
| Mått: | B 49 x D 28 x H 10 |
| Vikt: | 3 kg |
| Gasslang 80 cm: | Inklusive |