#210830
Explorer II Pro
Caravan
- 2 continuously adjustable stainless steel burners for powerful direct and indirect barbecuing / baking
- Stainless steel grate with integrated flame tamers
- Cooking lid made of powder-coated die-cast aluminum
- Removable stainless steel pot racks for safe cooking and easy cleaning
W skrócie
Stainless steel grate with integrated flame tamers
2 stainless steel burners for powerful direct and indirect grilling - ideal for camping
Czyszczenie
Removable stainless steel pot racks for safe cooking and easy cleaning
Bezpieczeństwo
30 mbar connection for the external gas socket on caravans
Materiał
Sturdy housing made from durable, lightweight cast aluminium, high-volume lid made of sturdy cast aluminium
Dane techniczne
| Nr produktu.: | 210830 |
|---|---|
| Całkowita moc w kW: | 4,4 kW |
| Palniki ze stali nierdzewnej kW: | 2 x 2,2 kW |
| Zapłon: | Piezoelektryczny |
| Powierzchnia grillowa cm / cm²: | 49 x 32 cm / 1568 cm² |
| Ruszt grillowy: | Stal nierdzewna |
| Wysokość robocza: | 27 / 67 cm |
| Wymiary: | Grill stojący/grill stołowy szer. 60 x gł. 48 x wys. 81 cm / szer. 60 x gł. 42 x wys. 39 cm |
| Waga: | 10 kg |
| Wąż gazowy i regulator ciśnienia gazu 30mbar: | Wąż kempingowy 150 cm |