#2102301
Explorer Next Pro
Caravan
- 4 continuously adjustable stainless steel burners for powerful direct and indirect barbecuing / baking
- High-volume lid made of sturdy cast aluminium, optimised for low-temperature cooking
- Stainless steel grate with integrated flame tamers
- Chrome-plated, removable pot grates for safe cooking and easy cleaning
Et overblikk
Stainless steel grate with integrated flame tamers
2 stainless steel burners for powerful direct and indirect grilling - ideal for camping
Rengjøring
Chromium-plated,removable pot grates for safe cooking and easy cleaning
2 removable fat trays for quick and easy cleaning
Sikkerhet
For direct connection to the external gas socket of recreational vehicles (hose and regulator included)
Easy to transport (bag available as accessory)
Table and stand in one
Sturdy storage tray easy to install
Materiale
Sturdy housing made from durable, lightweight cast aluminium, high-volume lid made of sturdy cast aluminium
Tekniske data
| Artikkelnummer.: | 2102301 |
|---|---|
| Total effekt: | 4,4 kW |
| Brenner av rustfritt stål: | 2 x 2,2 kW |
| Lokk: | pulverlakkert støpt aluminium |
| Termometer: | |
| Hus: | pulverlakkert støpt aluminium |
| Tenning: | Piezo |
| Grillflate: | 48 x 32 cm / 1536 cm² |
| Grillrist: | Rist i rustfritt stål / todelt |
| avtakbare kjelerister: | |
| Avlastningsbrett: | |
| Arbeidshøyde stativgrill: | 66 cm |
| Arbeidshøyde bordgrill: | 23 cm |
| Monteringshøyde stativgrill: | B 59 x D 47 x H 80 cm |
| Monteringshøyde bordgrill: | B 48 x D 42 x H 38 |
| Vekt: | 11 kg |
| Drift: | Tilkobling til utvendig gasskontakt |
| Slange og gasstrykkregulator 30 mbar: | 150 cm caravan-slange |