#2103301
Explorer Next
Caravan
- 3 continuously adjustable stainless steel burners for powerful direct and indirect barbecuing / baking
- Solid, cast grate out of steel with powder coating
- Stainless steel grate with integrated flame tamers
- Chrome-plated, removable pot grates for safe cooking and easy cleaning
Et overblikk
Stainless steel grate with integrated flame tamers
2 stainless steel burners for powerful direct and indirect grilling - ideal for camping
Rengjøring
Chromium-plated,removable pot grates for safe cooking and easy cleaning
2 removable fat trays for quick and easy cleaning
Sikkerhet
For direct connection to the external gas socket of recreational vehicles (hose and regulator included)
Easy to transport (bag available as accessory)
Table and stand in one
Sturdy storage tray easy to install
Materiale
Sturdy housing made, out of steel with powder coating, with an integrated thermometer
Tekniske data
| Artikkelnummer.: | 2103301 |
|---|---|
| Total effekt: | 4,4 kW |
| Brenner av rustfritt stål: | 2 x 2,2 kW |
| Lokk: | pulverlakkert stål |
| Termometer: | |
| Hus: | pulverlakkert støpt aluminium |
| Tenning: | Piezo |
| Grillflate: | 48 x 32 cm / 1536 cm² |
| Grillrist: | Rist i rustfritt stål / todelt |
| avtakbare kjelerister: | |
| Arbeidshøyde stativgrill: | 66 cm |
| Arbeidshøyde bordgrill: | 23 cm |
| Monteringshøyde stativgrill: | B 59 x D 47 x H 76 cm |
| Monteringshøyde bordgrill: | B 48 x D 42 x H 34 |
| Vekt: | 10 kg |
| Drift: | Tilkobling til utvendig gasskontakt |
| Slange og gasstrykkregulator 30 mbar: | 150 cm caravan-slange |