- TURBO ZONE™: kuumentaa napin painalluksella erittäin nopeasti erittäin korkeaan lämpötilaan voimakasta grillausta varten
- SIMPLE CLEAN™: helppo puhdistaa polttokammion ilman työkaluja irrotettavien osien ansiosta
- SWITCH GRID™: emaloitu valurautaritilä monipuolisilla grillausmahdollisuuksilla
- käytännöllinen tarjotin: vaunun etuosaan kiinnitetty, helppo irrottaa ja säilyttää
Sähkögrilli juuri sinun makuusi: eFLAVOUR® on täydellinen yhdistelmä tehoa, teknologiaa ja muotoilua. 3 kW:n kokonaisteho, joka jakautuu molemmille lämmitysalueille tai keskittyy vain oikealle puolelle ritilää, tarjoaa riittävästi sähköistä tehoa monenlaisten grilliruokien valmistukseen. TURBO ZONE™:n lisäksi mukana ovat myös SWITCH GRID™ ja SIMPLE CLEAN™, jotka tarjoavat vielä enemmän vaihtoehtoja ja helppoutta grillauskokemukseesi. Lähes 2 000 cm²:n grillausalue, jota ympäröi kaksoisseinäinen grillikupu, tarjoaa riittävästi tilaa kaikkien juhlavieraiden nälän tyydyttämiseen samanaikaisesti. Lisäksi eFLAVOUR®-mallissa on ainutlaatuinen muotoiluominaisuus: alakaapin oven sijaan grillin etujaloissa on kiinnikkeet, joissa on paikka tyylikkäälle tarjottimelle. Se toimii myös hyllyjen näkösuojana. Kun tarjotin otetaan esille valmiiden grilliruokien tarjoilua varten, se osoittaa todellisen kykynsä ja tuo oikean makuvivahteen myös pöytään – tyylikkäästi!
Turbo Zone (3 kW)
Turbo Zone (2,2 kW)
Simple Clean
Switch Grid
Video
Yhdellä silmäyksellä
TURBO ZONE™: kuumentaa napin painalluksella erittäin nopeasti erittäin korkeaan lämpötilaan voimakasta grillausta varten
SWITCH GRID™: emaloitu valurautaritilä monipuolisilla grillausmahdollisuuksilla
ruostumattomasta teräksestä valmistettu, mukana liikkuva lämpimänäpitoritilä pitää valmiit grilliruoat lämpiminä
2 lämpöaluetta voimakkaaseen suoraan ja epäsuoraan grillaukseen – yksilöllisesti säädettävissä
Puhdistus oder Siivous
SIMPLE CLEAN™: helppo puhdistaa polttokammion ruostumattomasta teräksestä valmistettujen ilman työkaluja irrotettavienosien ansiosta
irrotettava rasvalaatikko helpottaa puhdistusta
Materiaali
jauhemaalatusta teräksestä valmistettu polttokammio
jauhemaalatusta teräksestä valmistettu kaksoisseinäinen kupu integroidulla lämpömittarilla
jauhemaalatusta teräksestä valmistettu käyttöpaneeli
jauhemaalatusta teräksestä valmistetut sivutasot
irrotettava, muovinen tarjotin
Tekniset tiedot
| tuotenumero.: | 97156 |
|---|---|
| kokonaisteho: | 3 kW |
| lämmitysvastukset: | 3 x 1,5 kW (enintään 2 käytettävissä samanaikaisesti) |
| TURBO ZONE™: | kyllä |
| SIMPLE CLEAN™: | kyllä |
| SWITCH GRID™: | kyllä |
| grillikupu: | kaksoisseinäinen, jauhemaalattu teräs |
| polttokammio: | jauhemaalattu teräs |
| grillausalue: | 50 x 39 cm / 1 950 cm² |
| grilliritilä: | emaloitu valurautaritilä |
| työskentelykorkeus: | 89,5 cm |
| mitat koottuna: | L 108 x S 57 x K 108,5 cm |
| Mitat, kun sivupinnat on taitettu alas: | L 75,5 x S 57 x K 108,5 cm |
| paino: | 31,5 kg |
| johdon pituus: | 210 cm |