#1883
RYDA 2Z Caravan
sytytysvarmistimella
- 2 x 2,3 kW:n tehokkaat, portaattomasti säädettävät ruostumattomat teräspolttimet vakuuttavaan ruoanlaitto- ja grillauselämykseen suoraan matkailuauton vieressä
- kuori ja keittoalue korkealaatuista ruostumatonta terästä kestävään ja pitkäikäiseen laatuun ja helppoon puhdistukseen
- lisämahdollisuus ruoanlaittoon kahden erityisellä keramiikkapinnoitteella varustetun grillilevyn ansiosta (1 x sileä, 1 x uritettu)
- sisältää sytytysvarmistimen, pietsosytyttimen, tuulensuojan ja kantolaukun
KEITTIÖN MUKAVUUDET KOHTAAVAT VAPAUDEN
Uusi RYDA-sarja tarjoaa erinomaisen suorituskyvyn retkeilyn ystäville. Kahdella tehokkaalla, portaattomasti säädettävällä polttimella, sytytysvarmistimella ja pietsosytyttimellä olet aina valmiina kulinaarisiin elämyksiin luonnon helmassa. Kaksi grillilevyä mahdollistaa haluttaessa monenlaisten ruokien valmistuksen – aina mehukkaista pihveistä grillattuihin kasviksiin. Kestävä, ruostumaton teräskuori ja vakaat kattilapidikkeet takaavat pitkäikäisyyden. Nerokas letkunpidike ja käytännöllinen suljin tekevät kuljetuksesta lasten leikkiä. Ylivuotosuoja ja tuulensuoja tekevät RYDA-keittimestä ihanteellisen valinnan kaikenlaisiin ulkoilmaseikkailuihin. Caravan-malli voidaan helposti liittää vapaa-ajan ajoneuvojen kaasuliitäntään.
Uusi RYDA-sarja tarjoaa erinomaisen suorituskyvyn retkeilyn ystäville. Kahdella tehokkaalla, portaattomasti säädettävällä polttimella, sytytysvarmistimella ja pietsosytyttimellä olet aina valmiina kulinaarisiin elämyksiin luonnon helmassa. Kaksi grillilevyä mahdollistaa haluttaessa monenlaisten ruokien valmistuksen – aina mehukkaista pihveistä grillattuihin kasviksiin. Kestävä, ruostumaton teräskuori ja vakaat kattilapidikkeet takaavat pitkäikäisyyden. Nerokas letkunpidike ja käytännöllinen suljin tekevät kuljetuksesta lasten leikkiä. Ylivuotosuoja ja tuulensuoja tekevät RYDA-keittimestä ihanteellisen valinnan kaikenlaisiin ulkoilmaseikkailuihin. Caravan-malli voidaan helposti liittää vapaa-ajan ajoneuvojen kaasuliitäntään.
Video
Tekniset tiedot
| tuotenumero.: | 1883 |
|---|---|
| kokonaisteho: | 4,6 kW |
| polttimen teho: | 2 x 2,3 kW |
| poltin: | ruostumaton teräs |
| käyttö: | kaasupullo tai kierreventtiilinen kaasupatruuna |
| sytytys: | pietso |
| sytytysvarmistin: | kyllä |
| kattilan suurin halkaisija: | 20 cm |
| kattilateline: | emaloitu |
| grilliritilä/-levyt: | keramiikkapinnoitettu alumiini |
| tuulensuoja: | kyllä |
| kansi & kuori: | ruostumaton teräs ja muovi |
| kuljetuslaukku: | kyllä |
| mitat: | L 52 x S 32 x K 9,5 cm |
| paino: | 6 kg |
| kaasuletku 80 cm: | sisältyy |