#2095
Urban
- 2 ruostumatonta teräspoltinta voimakkaaseen suoraan ja epäsuoraan grillaukseen, keittämiseen ja paistamiseen
- massiivinen, emaloitu valurautaritilä integroiduilla liekkisuojilla
- kromatut, irrotettavat kattilapidikkeet turvalliseen ruoanlaittoon ja helppoon puhdistukseen
- kupu jauhemaalattua terästä
Tämä grilli hoitaa hommansa!
URBAN-sarjan grilleillä sinulla on samanaikaisesti monta rautaa tulessa. Halusitpa sitten grillata, keittää tai paistaa, voit aina tyydyttää nälkäsi — URBAN, runonomainen grilli. Grillausominaisuuden lisäksi tämä monipuolinen laite hurmaa myös houkuttelevalla muotoilulla ja älykkäällä tekniikalla. Mitä se ei sitten osaa? Käyttö kaasupullojen tai kierreventtiilisten kaasupatruunoiden kanssa ei ainakaan kuulu sen heikkouksiin. Toisin sanoen: URBAN-pöytämallilla saat juhlat kuin juhlat käyntiin! Ei ole väliä, järjestätkö juhlat parvekkeella vai puistossa kaupungin toisella puolella. Kätevien sivutelineiden ansiosta sinulla on myös runsaasti tilaa.
URBAN-sarjan grilleillä sinulla on samanaikaisesti monta rautaa tulessa. Halusitpa sitten grillata, keittää tai paistaa, voit aina tyydyttää nälkäsi — URBAN, runonomainen grilli. Grillausominaisuuden lisäksi tämä monipuolinen laite hurmaa myös houkuttelevalla muotoilulla ja älykkäällä tekniikalla. Mitä se ei sitten osaa? Käyttö kaasupullojen tai kierreventtiilisten kaasupatruunoiden kanssa ei ainakaan kuulu sen heikkouksiin. Toisin sanoen: URBAN-pöytämallilla saat juhlat kuin juhlat käyntiin! Ei ole väliä, järjestätkö juhlat parvekkeella vai puistossa kaupungin toisella puolella. Kätevien sivutelineiden ansiosta sinulla on myös runsaasti tilaa.
Video
Enders URBAN // Mobiler Gasgrill 2-Brenner // Grillen, Kochen und Backen
Yhdellä silmäyksellä
massiivinen, emaloitu grilliritilä integroiduilla liekkisuojilla
2 ruostumatonta teräspoltinta voimakkaaseen suoraan ja epäsuoraan grillaukseen, keittämiseen ja paistamiseen
Puhdistus oder Siivous
kromatut, irrotettavat kattilapidikkeet turvalliseen ruoanlaittoon ja helppoon puhdistukseen
kaksi irrotettavaa rasva-astiaa helppoa ja nopeaa puhdistusta varten
Turvallisuus
käyttö kaasupullolla tai kierreventtiilisellä kaasupatruunalla (sisältää letkun ja säätimen kaasupullon kanssa käyttöä varten)
Materiaali
irrotettavat, muoviset sivutasot voidaan varastoida tilaa säästävästi
kestävä kuori pitkäikäistä ja kevyttä alumiinivalua
integroidulla lämpömittarilla varustettu kupu jauhemaalattua terästä
Tekniset tiedot
| tuotenumero.: | 2095 |
|---|---|
| kokonaisteho: | 4,4 kW |
| ruostumaton teräspoltin: | 2 x 2 kW |
| grillikupu: | jauhemaalattu teräs |
| kuori: | jauhemaalattu alumiinivalu |
| sytytys: | pietso |
| grillausalue: | 48 x 32 cm / 1 536 cm² |
| grilliritilä: | emaloitu valurautaritilä |
| valinnainen kaasupatruunakäyttö: | kyllä |
| työskentelykorkeus: | 23 cm |
| mitat koottuna: | L 94 x S 42 x K 34 cm |
| mitat koottuna, kun sivutasot on taitettu alas: | L 70 x S 42 x K 34 cm |
| paino: | 13 kg |
| letku ja paineensäädin 30 mbar: | Yksinoikeudella |