- 2 ruostumatonta teräspoltinta voimakkaaseen suoraan ja epäsuoraan grillaukseen, keittämiseen ja paistamiseen
- massiivinen, emaloitu valurautaritilä integroiduilla liekkisuojilla
- kromatut, irrotettavat kattilapidikkeet turvalliseen ruoanlaittoon ja helppoon puhdistukseen
- kupu jauhemaalattua alumiinivalua
URBAN-sarjan grilleillä sinulla on samanaikaisesti monta rautaa tulessa. Halusitpa sitten grillata, keittää tai paistaa, voit aina tyydyttää nälkäsi — URBAN, runonomainen grilli. Grillausominaisuuden lisäksi tämä monipuolinen laite hurmaa myös houkuttelevalla muotoilulla ja älykkäällä tekniikalla. Mitä se ei sitten osaa? Käyttö kaasupullojen tai kierreventtiilisten kaasupatruunoiden kanssa ei ainakaan kuulu sen heikkouksiin. Toisin sanoen: URBAN-pöytämallilla saat juhlat kuin juhlat käyntiin! Ei ole väliä, järjestätkö juhlat parvekkeella vai puistossa kaupungin toisella puolella. PRO-mallissa on lisäksi muodoltaan vakaa, kestävä ja kevyt alumiinivalettu kansi. Kätevien sivutelineiden ansiosta sinulla on myös runsaasti tilaa. Ja muuten, URBAN-sarjan vaunu saa grillijuhlat oikein kunnolla liikkeelle, sillä kaasugrillin siirto on helppoa ja turvallista sen liikuteltavan jalustan ansiosta.
Yhdellä silmäyksellä
massiivinen, emaloitu grilliritilä integroiduilla liekkisuojilla
2 ruostumatonta teräspoltinta voimakkaaseen suoraan ja epäsuoraan grillaukseen, keittämiseen ja paistamiseen
Puhdistus oder Siivous
kromatut, irrotettavat kattilapidikkeet turvalliseen ruoanlaittoon ja helppoon puhdistukseen
kaksi irrotettavaa rasva-astiaa helppoa ja nopeaa puhdistusta varten
Turvallisuus
käyttö kaasupullolla tai kierreventtiilisellä kaasupatruunalla (sisältää letkun ja säätimen kaasupullon kanssa käyttöä varten)
5 kg:n kaasupullo saa olla alakaapissa käytön aikana
liukujärjestelmä grillin ja vaunun helppoon yhdistämiseen ja erottamiseen
vakaa vaunu mahdollistaa vakauden ja helpon kuljetuksen
Materiaali
tilava, alumiinivaluinen kupu integroidulla lämpömittarilla
irrotettavat, muoviset sivutasot voidaan varastoida tilaa säästävästi
kestävä kuori pitkäikäistä ja kevyttä alumiinivalua
Tekniset tiedot
| tuotenumero.: | 2080 |
|---|---|
| kokonaisteho: | 4,4 kW |
| ruostumaton teräspoltin: | 2 x 2 kW |
| grillikupu: | jauhemaalattu alumiinivalu |
| kuori: | jauhemaalattu alumiinivalu |
| sytytys: | pietso |
| grillausalue: | 48 x 32 cm / 1 536 cm² |
| grilliritilä: | emaloitu valurautaritilä |
| kaasupullo varastoitavissa (maks.): | 5 kg |
| valinnainen kaasupatruunakäyttö: | kyllä |
| työskentelykorkeus: | 86 cm |
| mitat koottuna: | L 94 x S 55 x K 99,5 cm |
| mitat koottuna, kun sivutasot on taitettu alas: | L 70 x S 55 x K 99,5 cm |
| paino: | 18,5 kg |
| letku ja paineensäädin 30 mbar: | Yksinoikeudella |