- CRUSTER® (6,7 KW): takapolttimesta ylälämpöön: keramiikkapoltin huolehtii 800 °C:n infrapunaylälämmöstä grillissä portaattomasti säädettävällä kallistuskulmalla
- 800 °C:n TURBO ZONE™ (4,2 kW) infrapunaverkolla; saavuttaa erittäin nopeasti erittäin korkean lämpötilan voimakasta grillausta varten
- HEAT RANGE™: tasaiset lämpötilat matalalla ja korkealla lämpötilalla kypsentämiseen
- SWITCH GRID™: massiivinen, emaloitu valurautaritilä monipuolisilla grillausmahdollisuuksilla
UNIQ®-sarja innostaa grillausfaneja: kolme mallia, jotka nostavat suorituskyvyn, muotoilun ja mukavuuden uudelle tasolle. CRUSTER® erottuu edukseen säädettävällä kallistuksella ja 800 °C:n infrapunalämmöllä pihvejä, pizzoja tai jälkiruokia varten. TURBO ZONE™ saavuttaa äärimmäiset lämpötilat ennätysajassa – täydellinen terävään paistamiseen ja selviin grillausjälkiin. Emaloidulla SWITCH GRID™-valurautaisella grilliritilällä kaikki grillausmahdollisuudet ovat avoinna, kun taas SIMPLE CLEAN™ helpottaa puhdistusta. Sivupöydällä GN-1/2-astia pitää grillattavat tuotteet tuoreina, ja kestävä bambusta valmistettu leikkuulauta toimii hygieenisenä valmistusalustana suoraan grillin vieressä. Ja jos haluat vielä enemmän tilaa, valitse uusi UNIQ® Kitchen -malli mattamustana: todellinen katseenvangitsija, jossa on uudistetut säätönupit ja kaksi ylimääräistä alakaappia sivupöytien alla. Näin syntyy runsaasti säilytystilaa grillitarvikkeille, mausteille tai juomille – aina siististi säilytettynä ja käden ulottuvilla.
Cruster
Turbo Zone
Heat Range
Simple Clean
Switch Grid
Yhdellä silmäyksellä
CRUSTER® (6,7 KW): takapolttimesta ylälämpöön: keramiikkapoltin huolehtii 800 °C:n infrapunaylälämmöstä grillissä portaattomasti säädettävällä kallistuskulmalla
800 °C:n TURBO ZONE™ infrapunaverkolla: saavuttaa erittäin nopeasti erittäin korkean lämpötilan voimakasta grillausta varten
HEAT RANGE™: tasaiset lämpötilat matalalla ja korkealla lämpötilalla kypsentämiseen
SWITCH GRID™: emaloitu valurautaritilä monipuolisilla grillausmahdollisuuksilla
ruostumattomasta teräksestä valmistettu lämpimänäpitoritilä pitää valmiit grilliruoat lämpiminä
4 ruostumatonta teräspoltinta voimakkaaseen suoraan ja epäsuoraan grillaukseen
monivaiheiset säätönupit polttimen tehon tarkkaan säätämiseen
Puhdistus oder Siivous
SIMPLE CLEAN™: helppo puhdistaa polttokammion ruostumattomasta teräksestä valmistettujen ilman työkaluja irrotettavien osien ansiosta
2 ruostumattomasta teräksestä valmistettua, edestä irrotettavaa rasvalaatikkoa helpottaa puhdistusta
Turvallisuus
11 kg:n kaasupulloa saa säilyttää alakaapissa käytön aikana
säätimeen integroitu paristoton pietsosytytin mahdollistaa turvallisen sytytyksen
ruostumattomasta teräksestä valmistetut liekkisuojat suojaavat polttimia ja optimoivat lämmönjakautumisen
sisältää letkunrikkoutumissuojalla (EFV) varustetun paineensäätimen ja letkun lisäturvallisuutta varten
Materiaali
laadukkaat alumiinivaletut sivuosat polttokammiossa
emaloidusta teräksestä valmistettu tilava grillikupu integroidulla lämpömittarilla
käyttöpaneeli ja sivutelineet ruostumatonta terästä
Tekniset tiedot
| tuotenumero.: | 870333 |
|---|---|
| kokonaisteho: | 25,5 kW |
| ruostumaton teräspoltin: | 3 x 3,7 / 1 x 4,2 |
| sivukeitin: | 3,5 kW |
| CRUSTER®: | 6,7 kW |
| 800 °C TURBO ZONE™: | kyllä |
| HEAT RANGE™: | kyllä |
| SIMPLE CLEAN™: | kyllä |
| SWITCH GRID™: | kyllä |
| grillikupu: | kaksoisseinäinen, emaloitu teräs / alumiinivalu |
| polttokammio: | ruostumaton teräs / alumiinivalu |
| sytytys: | pietso |
| grillausalue: | 72,5 x 45 / 3 236 cm² |
| grilliritilä: | emaloitu valu, jaettu neljään osaan |
| kaasupullo varastoitavissa (maks.): | 11 kg |
| työskentelykorkeus: | 90 cm |
| mitat koottuna: | L 155 x S 65,5 x K 120 cm |
| paino: | 82,5 kg |
| letku ja paineensäädin 30 mbar: | Yksinoikeudella |