- 2 ruostumatonta teräspoltinta voimakkaaseen suoraan ja epäsuoraan grillaukseen
- ruostumaton teräsritilä tasaiseen lämmönjakautumiseen ja helppoon puhdistukseen
- mukana liikkuva lämpimänäpitoritilä ruostumatonta terästä
- 2 sivutasoa grillausvälineiden laskemiseen
SAN DIEGO NEXT -luokan grillit ovat käyneet läpi muotoilullisen uudistuksen. Nyt ne eivät ole vain grillikulttuurin ihmeitä, vaan myös entistäkin suurempia silmäniloja. Valinnaisesti kahdella, kolmella tai neljällä polttimella varustetut mallit tarjoavat runsaasti valmistus- ja laskutilaa, mutta vievät vain välttämättömän määrän tilaa. Ihanteelliset olosuhteet pienille terasseille, miniparvekkeille tai kuumille treffeille. Grillin rakenteet ovat vankkoja, ja suuren pohjahyllyn lisäksi grillin molemmilla sivuilla on sivutasot, esimerkiksi mausteille tai kastikkeille. Ruostumattomasta teräksestä valmistettu lämpimänäpitoritilä liikkuu sulavasti kannen avaamisen ja sulkemisen yhteydessä. Grilliritilä, joka on myös valmistettu kestävästä ruostumattomasta teräksestä, on helppo puhdistaa grillauksen jälkeen. Ja kun kerran puhumme puhtaudesta: ruostumattomilla teräspolttimilla varustetun kaasugrillin puhdas, mattamusta muotoilu sopii täydellisesti mihin tahansa ympäristöön.
Yhdellä silmäyksellä
ruostumattomasta teräksestä valmistettu grilliritilä tasaiseen lämmönjakautumiseen ja erinomaisiin grillaustuloksiin
suuri ja mukana liikkuva, ruostumattomasta teräksestä valmistettu lämpimänäpitoritilä pitää valmiit grilliruoat lämpiminä
2 ruostumatonta teräspoltinta voimakkaaseen suoraan ja epäsuoraan grillaukseen
Puhdistus oder Siivous
irrotettava rasva-astia rasvankeruusäiliöllä helppoa puhdistusta varten
moniosainen grilliritilä on helppo irrottaa ja puhdistaa
Turvallisuus
säätimeen integroitu paristoton pietsosytytin mahdollistaa turvallisen sytytyksen
liekkisuojat suojaavat polttimia ja optimoivat lämmönjakautumisen
sisältää letkunrikkoutumissuojalla (EFV) varustetun paineensäätimen ja letkun lisäturvallisuutta varten
Materiaali
jauhemaalatusta teräksestä valmistettu tilava grillikupu integroidulla lämpömittarilla
jauhemaalatusta teräksestä valmistetut sivutasot
Tekniset tiedot
| tuotenumero.: | 80146 |
|---|---|
| kokonaisteho: | 5,6 kW |
| ruostumaton teräspoltin: | 2 x 2,8 kW |
| grillikupu: | jauhemaalattu teräs |
| polttokammio: | jauhemaalattu teräs |
| sytytys: | pietso |
| grillausalue: | 37,5 x 33 / 1 237,5 cm² |
| grilliritilä: | ruostumaton teräsritilä |
| työskentelykorkeus: | 81 cm |
| mitat koottuna: | L 89,5 x S 52 x K 97 cm |
| paino: | 14,5 kg |
| letku ja paineensäädin 30 mbar: | Yksinoikeudella |