#1862
RYDA 2Z Caravan
sytytysvarmistimella
- 2 x 2,3 kW:n tehokkaat, portaattomasti säädettävät ruostumattomat teräspolttimet vakuuttavaan ruoanlaittoelämykseen suoraan matkailuauton vieressä
- kuori ja keittoalue korkealaatuista ruostumatonta terästä kestävään ja pitkäikäiseen laatuun ja helppoon puhdistukseen
- sisältää sytytysvarmistimen, pietsosytyttimen, tuulensuojan, kantolaukun ja kaasuletkun
KEITTIÖN MUKAVUUDET KOHTAAVAT VAPAUDEN
Uusi RYDA-sarja tarjoaa erinomaisen suorituskyvyn retkeilyn ystäville. Kahdella tehokkaalla, portaattomasti säädettävällä polttimella, sytytysvarmistimella ja pietsosytyttimellä olet aina valmiina kulinaarisiin elämyksiin luonnon helmassa. Kestävä, ruostumaton teräskuori ja vakaat kattilapidikkeet takaavat pitkäikäisyyden. Nerokas letkunpidike ja käytännöllinen suljin tekevät kuljetuksesta lasten leikkiä. Ylivuotosuoja ja tuulensuoja tekevät RYDA-keittimestä ihanteellisen valinnan kaikenlaisiin ulkoilmaseikkailuihin. Caravan-malli voidaan helposti liittää vapaa-ajan ajoneuvojen kaasuliitäntään.
Uusi RYDA-sarja tarjoaa erinomaisen suorituskyvyn retkeilyn ystäville. Kahdella tehokkaalla, portaattomasti säädettävällä polttimella, sytytysvarmistimella ja pietsosytyttimellä olet aina valmiina kulinaarisiin elämyksiin luonnon helmassa. Kestävä, ruostumaton teräskuori ja vakaat kattilapidikkeet takaavat pitkäikäisyyden. Nerokas letkunpidike ja käytännöllinen suljin tekevät kuljetuksesta lasten leikkiä. Ylivuotosuoja ja tuulensuoja tekevät RYDA-keittimestä ihanteellisen valinnan kaikenlaisiin ulkoilmaseikkailuihin. Caravan-malli voidaan helposti liittää vapaa-ajan ajoneuvojen kaasuliitäntään.
Tekniset tiedot
| tuotenumero.: | 1862 |
|---|---|
| kokonaisteho: | 4,6 kW |
| polttimen teho: | 2 x 2,3 kW |
| poltin: | ruostumaton teräs |
| käyttö: | kaasupullo tai kierreventtiilinen kaasupatruuna |
| sytytys: | pietso |
| sytytysvarmistin: | kyllä |
| kattilan suurin halkaisija: | 20 cm |
| kattilateline: | emaloitu |
| grilliritilä/-levyt: | keramiikkapinnoitettu alumiini |
| tuulensuoja: | kyllä |
| kansi & kuori: | ruostumaton teräs ja muovi |
| kuljetuslaukku: | kyllä |
| mitat: | L 52 x S 32 x K 9,5 cm |
| paino: | 4 kg |
| kaasuletku 80 cm: | sisältyy |