#2103301
Explorer Next
Caravan
- 3 continuously adjustable stainless steel burners for powerful direct and indirect barbecuing / baking
- Solid, cast grate out of steel with powder coating
- Stainless steel grate with integrated flame tamers
- Chrome-plated, removable pot grates for safe cooking and easy cleaning
Yhdellä silmäyksellä
Stainless steel grate with integrated flame tamers
2 stainless steel burners for powerful direct and indirect grilling - ideal for camping
Puhdistus oder Siivous
Chromium-plated,removable pot grates for safe cooking and easy cleaning
2 removable fat trays for quick and easy cleaning
Turvallisuus
For direct connection to the external gas socket of recreational vehicles (hose and regulator included)
Easy to transport (bag available as accessory)
Table and stand in one
Sturdy storage tray easy to install
Materiaali
Sturdy housing made, out of steel with powder coating, with an integrated thermometer
Tekniset tiedot
| tuotenumero.: | 2103301 |
|---|---|
| kokonaisteho: | 4,4 kW |
| ruostumaton teräspoltin: | 2 x 2,2 kW |
| grillikupu: | jauhemaalattu teräs |
| lämpömittari: | kyllä |
| kuori: | jauhemaalattu alumiinivalu |
| sytytys: | pietso |
| grillausalue: | 48 x 32 cm / 1 536 cm² |
| grilliritilä: | ruostumaton teräsritilä / jaettu kahteen osaan |
| irrotettavat kattilaritilät: | kyllä |
| seisovan grillin työskentelykorkeus: | 66 cm |
| pöytägrillin työskentelykorkeus: | 23 cm |
| seisovan grillin mitat koottuna: | L 59 x S 47 x K 76 cm |
| pöytägrillin mitat koottuna: | L 48 x S 42 x K 34 cm |
| paino: | 10 kg |
| käyttö: | liitäntä ulkoiseen kaasupistorasiaan |
| letku ja paineensäädin 30 mbar: | 150 cm Caravan-letku |