- SUURI GRILLAUSALUE: ruostumattomasta teräksestä valmistettu plancha tarjoaa 2610 cm²:n alueellaan täydellisen mahdollisuuden erilaisten ruokien samanaikaiseen valmistukseen
- RUOSTUMATTOMAN TERÄS-PLANCHAN SIVUKAHVAT: huolehtivat helposta käsittelystä irrottamisen, puhdistamisen ja grilliin asettamisen yhteydessä.
- PORTAATTOMASTI SÄÄDETTÄVÄT U:n muotoiset RUOSTUMATTOMAT TERÄSPOLTTIMET (4,3 kW): lämmittävät muotonsa ansiosta ruostumatonta teräs-planchaa laaja-alaisella suoralla lämmöllä
- 2 TAITETTAVISSA OLEVAA SIVUTASOA tilaa säästävään säilytykseen
AMARO®-planchagrillien avulla voit kokea grillauksen taidon uudella tavalla – ei tavallisella grilliritilällä, vaan tilavilla ruostumattomasta teräksestä valmistetuilla planchoilla! Portaattomasti säädettävät ruostumattomasta teräksestä valmistetut polttimet jakavat lämmön erityisen muotoilunsa ansiosta tasaisesti ja suoraan planchalle, joka saavuttaa halutun lämpötilan hetkessä – todellisia nautinnollisia hetkiä varten. Irrotettava kansi suojaa planchaasi grillauskertojen välillä luotettavasti tuulelta ja säältä, ja se on helppo irrottaa ilman työkaluja – tyylikkäästi tasainen. Maksimaalisen joustavuuden takaavat alas taitettavat sivutelineet, jotka mahdollistavat tilaa säästävän säilytyksen grillauksen jälkeen. Tilava säilytyslokero etuosassa tarjoaa lisäksi tilaa mausteille, kastikkeille tai suurille pulloille. AMAROS® edustaa uutta tapaa grillata – harkittua, monipuolista ja tehty kaikille, jotka haluavat enemmän.
Yhdellä silmäyksellä
2 U-muotoista poltinta, jotka takaavat tasaisen lämmön jakautumisen
ruostumattomasta teräksestä valmistettu plancha
irrotettava grillikansi
Puhdistus oder Siivous
irrotettava rasva-astia helppoon puhdistukseen
ruostumattomasta teräksestä valmistettu plancha sivukahvoilla, jotka mahdollistavat mukavan poistamisen ja asettamisen
Turvallisuus
11 kg:n kaasupulloa saa säilyttää alakaapissa käytön aikana
säätimeen integroitu paristoton pietsosytytin mahdollistaa turvallisen sytytyksen
sisältää letkunrikkoutumissuojalla (EFV) varustetun paineensäätimen ja letkun lisäturvallisuutta varten
Materiaali
kestävästä ja korkealaatuisesta ruostumattomasta teräksestä valmistettu plancha
jauhemaalatusta teräksestä valmistettu grillikupu suojaa ruostumatonta teräs-planchaa tuulelta ja sääolosuhteilta grillauskertojen välissä.
Tekniset tiedot
| tuotenumero.: | 8220633 |
|---|---|
| kokonaisteho: | 8.6 |
| ruostumaton teräspoltin: | 2 x 4,3 kW |
| grillikupu: | jauhemaalattu teräs |
| polttokammio: | jauhemaalattu teräs |
| sytytys: | pietso |
| grillausalue: | 60 x 43,5 / 2.610 cm² |
| grilliritilä: | plancha (ruostumaton teräs) |
| kaasupullo varastoitavissa (maks.): | 11 kg |
| työskentelykorkeus: | 86,5 |
| mitat koottuna: | L 122,5 x S 54,5 x K 99,5 cm |
| mitat koottuna, kun sivutasot on taitettu alas: | L 80 x S 56 x K 99 cm |
| paino: | 34 kg |
| letku ja paineensäädin 30 mbar: | Yksinoikeudella |