#97156
eFlavour®
2 Turbo
- TURBO ZONE™: med et tryk på en knap, ekstra høje temperaturer til lynhurtig stegning
- SIMPLE CLEAN™: nem rengøring takket være værktøjsfri aftagelige dele i brændkammeret
- SWITCH GRID™: emaljeret støbejernsrist med alsidige grillmuligheder
- Praktisk serveringsbakke: fastgjort til forsiden af vognen for nem fjernelse og opbevaring
SMAGSFUSSION
En elektrisk grill skræddersyet til din smag: eFLAVOR® er den perfekte blanding af kraft, teknologi og design. Med en samlet effekt på 3 kW, fordelt på begge varmezoner eller koncentreret på højre side af grillristen, er der masser af kraft til en bred vifte af grillretter. Udover TURBO ZONE™ har den også SWITCH GRID™ og SIMPLE CLEAN™, der tilføjer endnu flere muligheder og brugervenlighed til din grilloplevelse. Takket være en grilloverflade på næsten 2.000 cm², omgivet af et dobbeltvægget låg, er der rigelig plads til at bespise alle dine festgæster på én gang. Derudover kan eFLAVOR® prale af et eksklusivt design: I stedet for en dør i underskabet har den fordybninger på forbenene til en stilfuld serveringsbakke. Denne bakke fungerer også som afskærmning til opbevaringshylderne. Den bruges til at servere den færdige grillede mad, og viser derefter sit sande potentiale og bringer den rette smag til bordet – med ægte velbehag!
En elektrisk grill skræddersyet til din smag: eFLAVOR® er den perfekte blanding af kraft, teknologi og design. Med en samlet effekt på 3 kW, fordelt på begge varmezoner eller koncentreret på højre side af grillristen, er der masser af kraft til en bred vifte af grillretter. Udover TURBO ZONE™ har den også SWITCH GRID™ og SIMPLE CLEAN™, der tilføjer endnu flere muligheder og brugervenlighed til din grilloplevelse. Takket være en grilloverflade på næsten 2.000 cm², omgivet af et dobbeltvægget låg, er der rigelig plads til at bespise alle dine festgæster på én gang. Derudover kan eFLAVOR® prale af et eksklusivt design: I stedet for en dør i underskabet har den fordybninger på forbenene til en stilfuld serveringsbakke. Denne bakke fungerer også som afskærmning til opbevaringshylderne. Den bruges til at servere den færdige grillede mad, og viser derefter sit sande potentiale og bringer den rette smag til bordet – med ægte velbehag!
Turbo Zone (3 kW)
Turbo Zone (2,2 kW)
Simple Clean
Switch Grid
Video
Et overblik oder Ved første øjekast
TURBO ZONE™: Ekstra høje temperaturer til stegning med et tryk på en knap
SWITCH GRID™: Emaljeret støbejernsrist med alsidige grillmuligheder
Svingbar varmerist i rustfrit stål holder tilberedt mad varm
2 varmezoner til kraftfuld direkte og indirekte grilning/bagning - kan justeres individuelt
Rengøring
SIMPLE CLEAN™: nem rengøring takket være værktøjsfri, aftagelige brændkammerkomponenter i rustfrit stål
aftagelig fedtbakke for nem rengøring
Materiale
Brændkammer i pulverlakeret stål
Dobbeltvægget låg i pulverlakeret stål med integreret termometer
Betjeningspanel i pulverlakeret stål
Sidehylder i pulverlakeret stål
Aftagelig serveringsbakke af plastik
Tekniske data
| Varenummer.: | 97156 |
|---|---|
| Samlet ydeevne: | 3 kW |
| Varmeelementer: | 3 x 1,5 kW (maks. 2 samtidig) |
| TURBO ZONE™: | |
| SIMPLE CLEAN™: | |
| SWITCH GRID™: | |
| Låg: | dobbeltvæg, pulverlakeret stål |
| Brændkammer: | pulverlakeret stål |
| Grillflade: | 50 x 39 cm / 1.950 cm² |
| Grillrist: | emaljeret støbejernsrist |
| Arbejdshøjde: | 89,5 cm |
| Installationsmål: | B 108 x D 57 x H 108,5 cm |
| Mål med nedslåede sidehylder: | B 75,5 x D 57 x H 108,5 cm |
| Vægt: | 31,5 kg |
| Kabellængde: | 210 cm |