#209533
Urban
- 2 brændere i rustfrit stål til kraftfuld direkte og indirekte grilning, madlavning og bagning
- Massiv, emaljeret støbejernsrist med integrerede flammedæmpere
- Forkromede, aftagelige grydestøtter for sikker madlavning og nem rengøring.
- Låg i pulverlakeret stål
Se, grillen kan også bage!
Med grillerne i URBAN-serien har du flere jern i ilden. Uanset om du griller, laver mad eller bager, kan du altid stille din sult – URBAN er en grill, der simpelthen er guddommelig. Udover denne grillfunktion kan denne allrounder også prale af et attraktivt design og intelligent teknologi. Hvad kan den ikke? At den kan bruges med gasflasker eller skruepatroner er bestemt ikke en af dens svagheder. Det betyder: Du kan fyre op til enhver fest med bordversionen af URBAN! Det er ligegyldigt, om det er på altanen eller i parken i den anden ende af byen. Og takket være de praktiske sidehylder har du også masser af plads.
Med grillerne i URBAN-serien har du flere jern i ilden. Uanset om du griller, laver mad eller bager, kan du altid stille din sult – URBAN er en grill, der simpelthen er guddommelig. Udover denne grillfunktion kan denne allrounder også prale af et attraktivt design og intelligent teknologi. Hvad kan den ikke? At den kan bruges med gasflasker eller skruepatroner er bestemt ikke en af dens svagheder. Det betyder: Du kan fyre op til enhver fest med bordversionen af URBAN! Det er ligegyldigt, om det er på altanen eller i parken i den anden ende af byen. Og takket være de praktiske sidehylder har du også masser af plads.
Video
Enders URBAN // Mobiler Gasgrill 2-Brenner // Grillen, Kochen und Backen
Et overblik oder Ved første øjekast
Massiv, emaljeret grillrist med integrerede flammedæmpere
2 brændere i rustfrit stål til kraftfuld direkte og indirekte grilning, madlavning og bagning.
Rengøring
Forkromede, aftagelige grydestøtter for sikker madlavning og nem rengøring
To aftagelige fedtopsamlingsbakker for nem og hurtig rengøring.
Sikkerhed
Betjening med gasflaske eller skruepatron (Slange og regulator til gasflaskedrift medfølger)
Materiale
Aftagelige plastiksidehylder for pladsbesparende opbevaring
Robust kabinet af slidstærkt og let trykstøbt aluminium
Låg i pulverlakeret stål med integreret termometer
Tekniske data
| Varenummer.: | 209533 |
|---|---|
| Samlet ydeevne: | 4,4 kW |
| Brænder i rustfrit stål: | 2 x 2,2 kW |
| Låg: | pulverlakeret stål |
| Kabinet: | pulverlakeret støbt aluminium |
| Tænding: | Piezo |
| Grillflade: | 48 x 32 cm / 1.536 cm² |
| Grillrist: | emaljeret støbejernsrist |
| Valgfri patrondrift: | |
| Arbejdshøjde: | 23 cm |
| Installationsmål: | B 94 x D 42 x H 34 cm |
| Mål med nedslåede sidehylder: | B 70 x D 42 x H 34 cm |
| Vægt: | 13 kg |
| Gasslange og gastryksregulator 30 mbar: | Eksklusiv |