#208033
Urban Pro
Trolley
- 2 brændere i rustfrit stål til kraftfuld direkte og indirekte grilning, madlavning og bagning
- Massiv, emaljeret støbejernsrist med integrerede flammedæmpere
- Forkromede, aftagelige grydestøtter for sikker madlavning og nem rengøring.
- Låg i pulverlakeret støbt aluminium
Se, grillen kan også bage!
Med grillerne i URBAN-serien har du flere jern i ilden. Uanset om du griller, laver mad eller bager, kan du altid stille din sult – URBAN er en grill, der simpelthen er guddommelig. Udover denne grillfunktion kan denne allrounder også prale af et attraktivt design og intelligent teknologi. Hvad kan den ikke? At den kan bruges med gasflasker eller skruepatroner er bestemt ikke en af dens svagheder. Det betyder: Du kan fyre op til enhver fest med bordversionen af URBAN! Det er ligegyldigt, om det er på altanen eller i parken i den anden ende af byen. PRO-versionen har også et formstabilt, holdbart og let støbt aluminiumslåg. Og takket være de praktiske sidehylder har du også masser af plads. Derudover kan du med vognen fra URBAN-serien, virkelig få gang i grillaftenen, fordi den mobile gasgrill kan flyttes bekvemt og sikkert på sin hjulbase.
Med grillerne i URBAN-serien har du flere jern i ilden. Uanset om du griller, laver mad eller bager, kan du altid stille din sult – URBAN er en grill, der simpelthen er guddommelig. Udover denne grillfunktion kan denne allrounder også prale af et attraktivt design og intelligent teknologi. Hvad kan den ikke? At den kan bruges med gasflasker eller skruepatroner er bestemt ikke en af dens svagheder. Det betyder: Du kan fyre op til enhver fest med bordversionen af URBAN! Det er ligegyldigt, om det er på altanen eller i parken i den anden ende af byen. PRO-versionen har også et formstabilt, holdbart og let støbt aluminiumslåg. Og takket være de praktiske sidehylder har du også masser af plads. Derudover kan du med vognen fra URBAN-serien, virkelig få gang i grillaftenen, fordi den mobile gasgrill kan flyttes bekvemt og sikkert på sin hjulbase.
Et overblik oder Ved første øjekast
Massiv, emaljeret grillrist med integrerede flammedæmpere
2 brændere i rustfrit stål til kraftfuld direkte og indirekte grilning, madlavning og bagning.
Rengøring
Forkromede, aftagelige grydestøtter for sikker madlavning og nem rengøring
To aftagelige fedtopsamlingsbakker for nem og hurtig rengøring.
Sikkerhed
Kan bruges med gasflaske eller skruepatron (slange og regulator til gasflaskedrift medfølger)
en 5 kg gasflaske kan forblive i underskabet under drift
skydesystem for nem til- og frakobling af grill og vogn
stabil vogn for høj stabilitet og nem transport
Materiale
Låg i støbt aluminium med stor kapacitet og integreret termometer
Aftagelige plasthylder på siden for pladsbesparende opbevaring
Robust kabinet af holdbart og let støbt aluminium
Tekniske data
| Varenummer.: | 208033 |
|---|---|
| Samlet ydeevne: | 4,4 kW |
| Brænder i rustfrit stål: | 2 x 2,2 kW |
| Låg: | pulverlakeret støbt aluminium |
| Kabinet: | pulverlakeret støbt aluminium |
| Tænding: | Piezo |
| Grillflade: | 48 x 32 cm / 1.536 cm² |
| Grillrist: | emaljeret støbejernsrist |
| Opbevarbar gasflaske (maks.): | 5 kg |
| Valgfri patrondrift: | |
| Arbejdshøjde: | 86 cm |
| Installationsmål: | B 94 x D 55 x H 99,5 cm |
| Mål med nedslåede sidehylder: | B 70 x D 55 x H 99,5 cm |
| Vægt: | 18,5 kg |
| Gasslange og gastryksregulator 30 mbar: | Eksklusiv |