#80146
San Diego Next
2
- 2 brændere i rustfrit stål til kraftfuld direkte og indirekte grilning
- Rustfrit stålrist for jævn varmefordeling og nem rengøring
- Svingende varmerist i rustfrit stål
- 2 sidehylder til opbevaring af grillredskaber
FOR MEGET PLADS TIL AT VÆRE LILLE.
SAN DIEGO NEXT grillerne har fået et designskifte. Nu er de ikke bare vidundere inden for grillkultur, men endnu mere visuelt imponerende end før. Disse modeller fås med to, tre eller fire brændere og tilbyder generøse forberedelses- og opbevaringsområder, mens de optager minimal plads. Ideel til små terrasser, mini-altaner eller sydende dates. De robuste rammer har en stor bundhylde og to ekstra sidehylder — perfekt til krydderier eller saucer. En varmerist i rustfrit stål svinger let med låget. Og grillristen, der også er lavet af holdbart rustfrit stål, er nem at rengøre efter grilning. Apropos renhed: Det slanke, matsorte design på denne gasgrill i rustfrit stål passer problemfrit ind i ethvert miljø.
SAN DIEGO NEXT grillerne har fået et designskifte. Nu er de ikke bare vidundere inden for grillkultur, men endnu mere visuelt imponerende end før. Disse modeller fås med to, tre eller fire brændere og tilbyder generøse forberedelses- og opbevaringsområder, mens de optager minimal plads. Ideel til små terrasser, mini-altaner eller sydende dates. De robuste rammer har en stor bundhylde og to ekstra sidehylder — perfekt til krydderier eller saucer. En varmerist i rustfrit stål svinger let med låget. Og grillristen, der også er lavet af holdbart rustfrit stål, er nem at rengøre efter grilning. Apropos renhed: Det slanke, matsorte design på denne gasgrill i rustfrit stål passer problemfrit ind i ethvert miljø.
Et overblik oder Ved første øjekast
Grillrist i rustfrit stål for jævn varmefordeling og fremragende grillresultater
Stor, svingbar varmerist i rustfrit stål holder tilberedt mad varm
2 brændere i rustfrit stål til kraftfuld direkte og indirekte grilning
Rengøring
Aftagelig fedtbakke med fedtopsamlingsbeholder for nem rengøring
Grillristen i flere dele er nem at fjerne og rengøre
Sikkerhed
Batterifri piezo-tænder integreret i betjeningsknappen sikrer pålidelig tænding
flammeafdækninger beskytter brænderne og optimerer varmefordelingen
inklusive trykregulator med integreret slangebrudsbeskyttelse (EFV) og slange for ekstra sikkerhed
Materiale
Låg med stor kapacitet i pulverlakeret stål med integreret termometer
sidehylder i pulverlakeret stål
Tekniske data
| Varenummer.: | 80146 |
|---|---|
| Samlet ydeevne: | 5,6 kW |
| Brænder i rustfrit stål: | 2 x 2,8 kW |
| Låg: | pulverlakeret stål |
| Brændkammer: | pulverlakeret stål |
| Tænding: | Piezo |
| Grillflade: | 37,5 x 33cm / 1.237,5 cm² |
| Grillrist: | Rist i rustfrit stål |
| Arbejdshøjde: | 81 cm |
| Installationsmål: | B 89,5 x D 52 x H 97 cm |
| Vægt: | 14,5 kg |
| Gasslange og gastryksregulator 30 mbar: | Eksklusiv |