#1862
RYDA 2Z
med tændingssikring
- 2 kraftfulde, trinløst justerbare brændere i rustfrit stål på 2,3 kW giver overbevisende madlavningsresultater.
- Kabinet og kogeplade af rustfrit stål af høj kvalitet for robust og holdbar kvalitet og nem rengøring.
- inklusive tændingssikkerhedsanordning, piezo-tænding, vindbeskyttelse, transporttaske, gasslange
KØKKENKOMFORT MØDER FRIHED
Den nye RYDA-serie tilbyder enestående ydeevne til campingentusiaster. Med to kraftfulde, trinløst justerbare brændere, en flammeslukningssikring og piezo-tænding er du altid klar til kulinariske højdepunkter under åben himmel. Det robuste kabinet i rustfrit stål og de stabile grydeholdere garanterer maksimal holdbarhed. Takket være den veldesignede slangeholder og den praktiske låsemekanisme er transporten en leg. En overløbsbeskyttelse og en forskærm gør RYDA-komfurerne til det ideelle valg til ethvert udendørseventyr.
Den nye RYDA-serie tilbyder enestående ydeevne til campingentusiaster. Med to kraftfulde, trinløst justerbare brændere, en flammeslukningssikring og piezo-tænding er du altid klar til kulinariske højdepunkter under åben himmel. Det robuste kabinet i rustfrit stål og de stabile grydeholdere garanterer maksimal holdbarhed. Takket være den veldesignede slangeholder og den praktiske låsemekanisme er transporten en leg. En overløbsbeskyttelse og en forskærm gør RYDA-komfurerne til det ideelle valg til ethvert udendørseventyr.
Tekniske data
| Varenummer.: | 1862 |
|---|---|
| Samlet ydeevne: | 4,6 kW |
| Brænder ydeevne: | 2 x 2,3 kW |
| Brænder: | rustfrit stål |
| Drift: | Gasflaske eller skruepatron |
| Tænding: | Piezo |
| Tændingssikring: | |
| Maks. grydediameter: | 20 cm |
| Grydeholder: | emaljeret stål |
| Grillrist/plader: | Aluminium med keramisk belægning |
| Vindbeskytter: | |
| Låg & Hus: | rustfrit stål og plastik |
| Transporttaske: | |
| Mål: | B 52 x D 32 x H 9,5 cm |
| Vægt: | 4 kg |
| Gasslange 80 cm: | Inklusive |