- 800 °C TURBO ZONE™ (4,0 kW) med infrarødt net: opnår ekstra høje temperaturer til lynhurtig stegning
- SWITCH GRID™: emaljeret støbejernsrist med alsidige grillmuligheder
- Infrarød bagbrænder (3,5 KW) & sidekomfur (2,9 kW)
- 4 brændere i rustfrit stål til kraftfuld direkte og indirekte grilning/bagning
Med HYDE®-serien får du alt, hvad du behøver til din næste grillfest. Med den kompakte HYDE® 4 er du perfekt rustet til en hyggelig grillaften i haven. Denne grill bringer funktioner og kraft til enhver have! Den 800°C TURBO ZONE™ og det infrarøde net sikrer stegning på ingen tid. Den infrarøde bagbrænder skaber saftig, sprød grillmad i rotisserie-stil. SWITCH GRID™ støbejernsristen og det praktiske sidekomfur giver dig friheden til at grille lige, hvad du vil. Vinduet giver et perfekt indkig til din mad på alle tidspunkter. HYDE®-serien – til dem, der nægter at gå på kompromis med grilning og leder efter en komplet pakke.
Turbo Zone
Switch Grid
Video
Et overblik oder Ved første øjekast
800°C TURBO ZONE™ med infrarødt net: opnår ekstra høje temperaturer på rekordtid til stegning
infrarød bagbrænder til saftigt, sprødt rotisseriekød
sidekomfur til tilberedning af tilbehør, som også kan bruges som arbejdsflade, når den er lukket til
stor varmerist i rustfrit stål holder tilberedt mad varm
4 brændere i rustfrit stål til kraftig direkte og indirekte grilning
Rengøring
Aftagelig fedtbakke med fedtopsamlingsbeholder for nem rengøring
Grillristen i flere dele er nem at fjerne og rengøre
Sikkerhed
Den 11 kg tunge gasflaske kan forblive i underskabet under drift
batterifri piezo-tænding integreret i betjeningsknappen sikrer sikker tænding
flammeafdækninger beskytter brænderne og optimerer varmefordelingen
Materiale
Dobbeltvægget låg med stor kapacitet og integreret termometer
vindue garanterer et klart indkig til grillmaden
foldbar sidehylde til pladsbesparende opbevaring af grillen
Tekniske data
| Varenummer.: | 804133 |
|---|---|
| Samlet ydeevne: | 19.4 |
| Brænder i rustfrit stål: | 3 x 3,0 kW / 1 x 4,0 kW |
| Kogeplade: | 2,9 kW |
| Infrarød bagbrænder: | 3,5 kW |
| 800 °C TURBO ZONE™: | |
| SWITCH GRID™: | |
| Låg: | dobbeltvæg, pulverlakeret stål |
| Vindue: | |
| Brændkammer: | emaljeret stål |
| Tænding: | Piezo |
| Grillflade: | 64 x 42 cm / 2.668 cm² |
| Grillrist: | emaljeret støbejernsrist |
| Opbevarbar gasflaske (maks.): | 11 kg |
| Arbejdshøjde: | 91 cm |
| Installationsmål: | B 135,5 x D 56 x H 117 cm |
| Mål med nedslåede sidehylder: | B 114 x D 56 x H 117 cm |
| Vægt: | 47 kg |
| Gasslange og gastryksregulator 30 mbar: | Eksklusiv |