#2103301
Explorer Next
Caravan
- 2 brændere i rustfrit stål til kraftfuld direkte og indirekte grilning, madlavning og bagning
- Låg i pulverlakeret stål
- Rustfri stålrist med integrerede flammedæmpere
- Forkromede, aftagelige grydestøtter for sikker madlavning og nem rengøring.
Tag den med overalt. Uanset hvor du griller.
Så får du aldrig hjemve efter din grill eller bliver sulten, mens du er på farten: EXPLORER NEXT. Denne grill er en fyrig og pålidelig eventyrer, der scorer point med sit kompakte design og en række nyttige funktioner, såsom den ekstremt stabile benkonstruktion eller risten i rustfrit stål. Med EXPLORER NEXT er du garanteret mere sjov på din campingtur eller på din tur til søen. Og udover dens bærbarhed imponerer "den tyske Bear Grylls" også med sin fleksibilitet: Grillristene over de praktiske gasbrændere kan tages af individuelt – så pølser og omeletter ikke er i vejen for hinanden. Som CARAVAN-version kan EXPLORER NEXT tilsluttes direkte til campingvognen eller autocamperen – hvilket giver dig mere tid til at udforske.
Så får du aldrig hjemve efter din grill eller bliver sulten, mens du er på farten: EXPLORER NEXT. Denne grill er en fyrig og pålidelig eventyrer, der scorer point med sit kompakte design og en række nyttige funktioner, såsom den ekstremt stabile benkonstruktion eller risten i rustfrit stål. Med EXPLORER NEXT er du garanteret mere sjov på din campingtur eller på din tur til søen. Og udover dens bærbarhed imponerer "den tyske Bear Grylls" også med sin fleksibilitet: Grillristene over de praktiske gasbrændere kan tages af individuelt – så pølser og omeletter ikke er i vejen for hinanden. Som CARAVAN-version kan EXPLORER NEXT tilsluttes direkte til campingvognen eller autocamperen – hvilket giver dig mere tid til at udforske.
Et overblik oder Ved første øjekast
Rist i rustfrit stål med integrerede flammedæmpere
forkromede, aftagelige grydestøtter for sikker madlavning og nem rengøring
3 forskellige madlavningsfunktioner: grill, kogning og bagning
kan bruges som bordmodel eller fritstående enhed.
Rengøring
Forkromede, aftagelige grydestøtter for sikker madlavning og nem rengøring
2 aftagelige fedtopsamlingsbakker for nem og hurtig rengøring.
Sikkerhed
Til direkte tilslutning til den eksterne gasudgang på fritidskøretøjer (slange og regulator medfølger)
nem at transportere (taske fås som tilbehør)
Materiale
Låg i pulverlakeret stål med integreret termometer
Tekniske data
| Varenummer.: | 2103301 |
|---|---|
| Samlet ydeevne: | 4,4 kW |
| Brænder i rustfrit stål: | 2 x 2,2 kW |
| Låg: | pulverlakeret stål |
| Termometer: | |
| Kabinet: | pulverlakeret støbt aluminium |
| Tænding: | Piezo |
| Grillflade: | 48 x 32 cm / 1.536 cm² |
| Grillrist: | Rist i rustfrit stål / todelt |
| Aftagelig gryderist: | |
| Arbejdshøjde stående grill: | 66 cm |
| Arbejdshøjde bordgrill: | 23 cm |
| Installationsmål for stående grill: | B 59 x D 47 x H 76 cm |
| Installationsmål for bordgrill: | B 48 x D 42 x H 34 cm |
| Vægt: | 10 kg |
| Drift: | Tilslutning til den eksterne gasudgang |
| Gasslange og gastryksregulator 30 mbar: | 150 cm Caravan-slange |