#210430
Explorer II
Caravan
- 2 brændere i rustfrit stål til kraftfuld direkte og indirekte grilning, madlavning og bagning
- Rustfrit stålrist for jævn varmefordeling og nem rengøring
- Låg i pulverlakeret stål
- Aftagelige grydestøtter i rustfrit stål for sikker madlavning og nem rengøring.
GRILL TIL SMAGSFULDT EVENTYR
EXPLORER II tager din udendørs madlavning til det næste niveau – uden det involverer en bjergbestigning! Med sine to uafhængigt justerbare brændere i rustfrit stål løfter den din grilloplevelse til nye højder. Uanset om du foretrækker direkte grilning eller indirekte madlavning, tilbyder den todelte rist i rustfrit stål og gryderisterne neden under fuld fleksibilitet. Dette giver dig mulighed for at stege mad og lave mad ubesværet på samme tid – perfekt til ethvert udendørseventyr. EXPLORER II's robuste stållåg og brændkammer garanterer en lang levetid, mens de indbyggede ben giver dig valget: lille og kompakt, eller tættere på himlen med de forlængede ben. Campingvognsversionen tilsluttes nemt gasforsyningen på fritidskøretøjer. EXPLORER II: kompakt, mobil og din perfekte ledsager til ubegrænset grillsjov.
EXPLORER II tager din udendørs madlavning til det næste niveau – uden det involverer en bjergbestigning! Med sine to uafhængigt justerbare brændere i rustfrit stål løfter den din grilloplevelse til nye højder. Uanset om du foretrækker direkte grilning eller indirekte madlavning, tilbyder den todelte rist i rustfrit stål og gryderisterne neden under fuld fleksibilitet. Dette giver dig mulighed for at stege mad og lave mad ubesværet på samme tid – perfekt til ethvert udendørseventyr. EXPLORER II's robuste stållåg og brændkammer garanterer en lang levetid, mens de indbyggede ben giver dig valget: lille og kompakt, eller tættere på himlen med de forlængede ben. Campingvognsversionen tilsluttes nemt gasforsyningen på fritidskøretøjer. EXPLORER II: kompakt, mobil og din perfekte ledsager til ubegrænset grillsjov.
Et overblik oder Ved første øjekast
Grill i rustfrit stål med integrerede flammedæmpere
aftagelige grydestøtter i rustfrit stål for sikker madlavning og nem rengøring
3 forskellige madlavningsfunktioner: grilning, kogning og bagning
kan bruges som bordmodel eller fritstående enhed.
Rengøring
Aftagelige gryderister i rustfrit stål for sikker madlavning og nem rengøring
aftagelig fedtopsamlingsbakke for hurtig og nem rengøring.
Sikkerhed
Til direkte tilslutning til den eksterne gasudgang på fritidskøretøjer (Slange og regulator medfølger)
Materiale
Robust kabinet af slidstærkt og let trykstøbt aluminium
Låg i pulverlakeret stål med integreret termometer
Tekniske data
| Varenummer.: | 210430 |
|---|---|
| Samlet ydeevne: | 4,4 kW |
| Brænder i rustfrit stål: | 2 x 2,2 kW |
| Låg: | pulverlakeret stål |
| Termometer: | |
| Kabinet: | pulverlakeret støbt aluminium |
| Tænding: | Piezo |
| Grillflade: | 49 x 32 cm / 1.568 cm² |
| Grillrist: | Rist i rustfrit stål / todelt |
| Aftagelig gryderist: | |
| Arbejdshøjde stående grill: | 67 cm |
| Arbejdshøjde bordgrill: | 27 cm |
| Installationsmål for stående grill: | B 60 x D 48 x H 78 cm |
| Installationsmål for bordgrill: | B 60 x D 42 x H 36 cm |
| Vægt: | 9 kg |
| Drift: | Tilslutning til den eksterne gasudgang |
| Gasslange og gastryksregulator 30 mbar: | 150 cm Caravan-slange |